Rakveres toimub Euroopa linnapeade seminar

Euroopa linnapead Rakveres seminaril.

FOTO: Erakogu

Eesti Linnade ja Valdade Liit liitus Euroopa linnapeade paktiga kui toetajaliige tänavu augustis. Täna toimub Rakveres kohalikele omavalitsustele suunatud seminar, kus jagatakse kogemusi parimatest praktikatest ja võimalustest linnapeade pakti rakendamisel.

"Säästva energia- ja kliimapoliitika rakendamisel on väga oluline muudatuste juhtimine kohalikul tasandil. Kliimamuutusi saame ellu viia, kui kohalikud omavalitsused ja kodanikud sellesse panustavad," ütles Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei. "Liidu roll linnapeade pakti toetajaliikmena on ennekõike vahendada infot ja tõsta kohalike omavalitsuste teadlikkust ning aidata kaasa Euroopa kliimaneutraalsuse plaanile 2050 olla süsinikneutraalne."

Linnapeade pakti käivitas Euroopa Komisjon 2008. aastal eesmärgiga tunnustada ja toetada kohalikke omavalitsusi nende jõupingutustes säästva energia- ja kliimapoliitika rakendamisel. Pakti toetajana on liidu ülesandeks tutvustada linnapeade pakti algatust, toetada ja nõustada allakirjutanuid ning teha koostööd teiste pakti toetajatega. Praegu on linnapeade pakti toetajaliikmeid 22, sealhulgas Soome, Läti ja Leedu üleriigilised kohalike omavalitsuste organisatsioonid.

"Rakvere oli selle üleeuroopalise initsiatiivi esimeste allkirjastajate seas ja päris kindlasti ei ole meie jaoks tegemist vaid allkirjaga paberil. Energiasäästlikku mõtteviisi tajub siin linnas kõikjal – igas lasteaias, koolimajas, aga ka meie renoveeritud ja värvikirevaid kortermaju silmates," ütles Rakvere linnavolikogu esimees ja Euroopa Regioonide Komitee Euroopa linnapeade pakti suursaadik Mihkel Juhkami.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles