Volinikud jätsid Marko Tormi hüvitiseta

Marko Tormi umbusaldati linnapeana 25. septembril.

FOTO: Ain Liiva

Pühapäevasel Rakvere linnavolikogu erakorralisel istungil oli kõne all ka hüvitise maksmine umbusaldatud linnapeale Marko Tormile ja ametist vabastatud abilinnapeale Neeme-Jaak Paabule. Uus koalitsioon tegi ettepaneku maksta Paabule hüvitist kahe kuu ametipalga ulatuses, Tormile aga hüvitist mitte maksta.

Volinikud tegid mitu ettepanekut, mis nägid ette mõlemale mehele kolme ametipalga suuruse hüvitise maksmist.

Hääletuste tulemusel otsustas volikogu maksta Neeme-Jaak Paabule hüvitiseks siiski kahe kuu ametipalga, Torm aga hüvitisest ilma jätta, kusjuures Marko Tormile hüvitise maksmise küsimuses jagunesid hääled 10:10.

“Sellise häälte jagunemise puhul loetakse otsus mitte vastu võetuks,” selgitas linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami.

Ametist vabastatud abilinnapea Neeme-Jaak Paap ütles, et lootis küll neli aastat ehk järgmiste kohalike valimisteni abilinnapea ametis olla, kuid ei näe oma sunnitud lahkumises midagi traagilist. “Triinuga oli ülihea koos töötada, me saime väga hea linnapea,” lausus ta linnapeaks valitud Triin Vareki kohta.

Oma edasiste plaanide kohta ütles Paap, et nüüd on aeg pärisellu naasta. “Võimalusi on tuhandeid, hakkan näiteks viipekeelt õppima,” lisas ta.

Marko Torm viibis nädalavahetusel Kiievis ja volikogu istungil ei osalenud. Ka pole ta taastanud oma volitusi Rakvere linnavolikogu liikmena ning pühapäeval asendas teda endiselt Kaoke Kärdi. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles