Skandaali sattunud M.V.Wool võtab toote tagasi

Lõhe. Foto on illustratiivne.

FOTO: Urmas Luik

Listeeriaskandaali sattunud kalatootja M.V.Wool võtab veterinaar- ja toiduameti ettekirjutuse kohaselt tagasi 200­-grammised viilutatud graaviforelli pakid.

Veterinaar- ja toiduamet esitas oma ettekirjutuse eile hommikul.

Kalatootja rõhutas, et kaubandusest toote tagasivõtmiseks peab olema tõestatud listeeriasisalduse piirmäära 100 ühikut (Lm (cfu/g)) ületamine, mida praegusel juhul tootja hinnangul toimunud ei ole.

“Ettekirjutus lähtub 1. oktoobril ettevõttes tehtud proovidest, kus toote 25 grammis tehtud viiest osaproovist üks näitas listeeriasisaldust, millest ettevõte ka avalikkust teavitas. Sõltumatu akrediteeritud labori eelnevad testitulemused selles tootes listeeriasisaldust ei näita, samuti ei näita listeerialeidu kordusproovi tulemused. Hoolimata sellest oleme kohustatud täitma ettekirjutuse viivitamatult,” ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool.

1. oktoobril võeti M.V.Wooli tootmisest 21 pinnaproovi ja neli tooraineproovi, kust listeeriabakterit ei leitud. Kolmest kalatootest võetud 15 osaproovist ühes esines listeeriabakterileid 25 grammis tootes. Viimase kolme kuu jooksul on võetud üle 200 pinna- ja puhtuseproovi, mis ükski ei ole näidanud listeeria esinemist tehases.

M.V.Wool on seisukohal, et ettevõtte kalatooted on vastanud Euroopa Liidus kehtivatele piirnormidele.

Kahjulik mõju inimeste tervisele on samuti välistatud.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles