Targa Maja eksjuhtide kohtuprotsess triivis kokkuleppekursile

Targa Maja protsessi osalised kohtuvad Taas Rakvere kohtumajas kolmapäeval.

FOTO: Meelis Meilbaum

Eile Rakvere kohtumajas peetud istungil jõudsid Targa Maja protsessi pooled tõdemuseni, et pikk menetlus ei ole kellelegi kasulik.

Istungi alguses tegi Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Kalmer Kask kohtule taotluse, et enne istungit on peetud konsultatsioone, et lahendada kohtuvaidlus muul moel kui üldmenetluse korras, mis kavandatu järgi kestaks järgmise aasta juulini. Konsultatsioonide käigus ei ole Kase sõnul saanud protsessi osalised silmast silma kohtuda ja seepärast palus riiklik süüdistaja kohtult anda pooltele asja arutamiseks aega. Kohtunik Heli Väinaste rahuldas prokuröri taotluse ja tegi istungil kahetunnise vaheaja.

Prokurör Kalmer Kask ütles, et vaheajal kokkuleppeni ei jõutud, kuid kõik osalised olid seda meelt, et pikk protsess ei tule kellelegi kasuks. Istung jätkub homme.

Kannatanuks tunnistatud riigi tugiteenuste keskuse (RTK) ­lepinguline esindaja Marliis Elling ütles eelmisel istungil, et RTK ei oleks kohtus, kui asi poleks neile oluline. Samas viitas ta asjaolule, et otsuseid langetavad tema ülemused.

Süüdistuse järgi petsid SA Virumaa Kompetentsikeskus endine juhatuse liige Kalle Karron ja projekti valdkonnajuht Rene Reisner ettevõtluse arendamise sihtasutuselt välja enam kui 100 000 euro ulatuses projektitoetusi.

Tagasi üles
Back