Pühapäev näitab päikest

Pühapäeval piilub pilve tagant päike.

FOTO: Mailiis Ollino /

 Piki Skandinaaviat põhja poole liikuv sajune madalrõhkkond taandub pühapäeva päeval ja teeb ruumi idapoolsele kõrgrõhualale, mis toob ka veidi päikest välja.

Ilmateenistuse teatel tuleb ööl vastu pühapäeva pilves ilm. Vihmapilved liiguvad saartelt üle mandri kirdesse ja vaid Eesti kaguosas on sajutõenäosus väike. Paiguti tekib udu. Puhub kagutuul 5-11, saartel ja rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Pärast keskööd pöördub saartest alates tuul lõunasse ja edelasse. Sooja on 3–8, öö hakul Kirde-Eestis kohati 1 kraadi.

Peipsi järvel puhub kagutuul 5-10 m/s, hommikul pöördub tuul lõunasse. Lainekõrgus 0,5-1,2 meetrit. Ajuti sajab vihma. Nähtavus on mõõdukas, paiguti võib olla udu. Sooja on 3–5 kraadi.

Pühapäeva ennelõunal on peamiselt pilves ilm ja kohati sajab vihma, pärastlõunal on selgimisi ja ilm olulise sajuta. Puhub lõuna- ja edelatuul 4-10, rannikul puhanguti 13, saartel 16 m/s. Pärastlõunal tuul järk-järgult nõrgeneb. Sooja on 7–10 kraadi.

Peipsi järvel puhub lõuna- ja edelatuul 4-8 m/s, pärastlõunal tuul vaibub. Lainekõrgus on 0,3-0,9 meetrit. Kohati sajab vähest vihma ja nähtavus on mõõdukas. Sooja on 7–9 kraadi.

Tagasi üles