Küttepuidu hind püsib kõrgel

Küttepuude hind langeb prognoosi kohaselt alles aasta pärast.

FOTO: Arvo Meeks

Metsaühistud prognoosivad valdavalt, et suuri muudatusi küttepuidu hinnas lähiajal ei tule ja see püsib pigem kõrge.

"Halupuuhinna prognoosimisel peame arvestama mitme teguriga: kas ilm ja pinnas lubavad metsast materjali välja tuua, turunõudlust, graanulitehaste survet toormele ja muud sellist," ütles keskühistu Eramets tegevjuht Priit Jõeäär BNS-ile. "Suures pildis järgmiseks kevadeks halupuu hind väga ei lange, kuna toorme hinnad olid kõrged. Aga ilmselt ka ei tõuse. Võiks jääda sinna 42–45 eurot ruumimeetri kanti."

"Toorme hinnad võivad 2020. aasta alguseks veidi langeda, mis võiks kajastuda halupuuhindades järgmise aasta teises pooles ja 2021. aasta kevadel," lisas Jõeäär. "Kuna Skandinaavias ei ole kase paberipuule suurt nõudlust, võib juhtuda, et suurima languse teeb kasehalupuu hind, langedes tagasi isegi hinnatasemele 50–55 eurot ruumimeetri kohta." Praegu on see 65–75 eurot ruumimeetrist.

Küttepuidu hinna samal tasemel püsimist prognoosib ka ümarpuidu müügiga tegeleva Eesti puidumüügikeskuse tegevjuht Einar Rannula. "Suure tõenäosusega on ümarpuidu hinnad langemas ja seega halupuude toorme hind samuti langeb," ütles Rannula BNS-ile.

"Langevate hindade taustal langeb kindlasti raieaktiivsus ning oma mõju avaldab ka vihmane ja märg sügis. Need kaks tegurit võivad tekitada hoopis halupuude toorme kättesaadavuse vähenemist, mis võiks küttepuidu hinda tõsta. Kokkuvõtteks julgen arvata, et suuri muutuseid küttepuidu hinnas lähiajal ei tule," lisas Rannula.

Tagasi üles