Sisukord
Uudised
Paberleht

Kadrina keskkooli inseneriõpe pälvis tunnustuse

1 min lugemist
Kadrina keskkooli on oma IT- ja nutifestivaliga CADrina tähele pandud. Eesti Teadushuvihariduse Liit tunnustas kooli inseneriõpet kui väärt praktikat. FOTO: Meelis Meilbaum

Teaduskommunikatsiooni konverentsil “Eesti teab? Eesti teab!” tunnustas Eesti Teadushuvihariduse Liit teist korda loodus- ja täppisteadushariduse ja -tegevuse valdkonnas silma paistnud inimesi ja algatusi. Tunnustust jagati viies kategoorias.

Liit pidas väärt praktikaks Kadrina keskkooli inseneriõpet.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kadrina keskkooli direktor Arvo Pani rääkis, et kooli info- ja projektijuht Raimo Maasik tegi üleeilsel konverentsil ettekande ja tutvustas lähemalt nende praktikat. “See on kompleksne tegevus, süsteem. Üks asi on inseneriõppe reaaltehniline suund gümnaasiumiastmes, pluss igasugused muud tegevused madalamates kooliastmetes,” selgitas Pani. Ta lisas, et tegemist on koostööpraktikaga, mis toob kasu nii õpilastele kui ka kohalikele ettevõtetele. “Kõige suuremaks tunnustuseks meie endi jaoks on see, kui meie kooli lõpetavad noored lähevad ülikooli ja tulevad kooli tagasi järgmist põlvkonda õpetama. See ongi kirss tordil, mille nimel me pingutame,” rääkis Pani.

Kadrina keskkooli vapiürituseks on saanud ka 2010. aastast korraldatav igasügisene IT- ja nutifestival CADrina. Võistlusürituse eesmärk on näidata insenerigraafikat põnevast aspektist.

18.09.2020 19.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto