Pärnu Jalgpalliklubi kukutas Rakvere Tarva esiliigast välja

Napilt endale koha Eesti jalgpalli meistrivõistluste esiliiga üleminekumängudele taganud Rakvere JK Tarvas tunnistas kahe kohtumise summas Pärnu JK kindlat paremust. Avamatši 2:3 kaotuse järel said rakverlased kodus lüüa koguni 0:4.

JK Tarvas oli otsustavaks mänguks kokku saanud esindusliku koosseisu. Teiste hulgas tulid koduklubile appi sellel hooajal tosin korda platsil käinud Joonas Ljaš ja alles teist korda kollase mängsärgi tänavu selga tõmmanud Taavi Trasberg.

Mängijakarjäärile pani kaptenipaela kandes punkti aga 35-aastane veteran Alari Tovstik, kes pallis rakverlaste eest viimati kaks aastat tagasi.

Kui koosseisu poolest oli rakverlastel tegemist kahtlemata hooaja ühe tugevama rivistusega, siis muretsemiseks andis ainest haigestunud põhiväravavahi Artem Levizi puudumine. Teda asendas nooruke, 19-aastane Rene Põldma, kellele see oli tänavu üldse kolmas kord esindusmeeskonna väravasuul seista.

Kuigi väljakuperemeestel oli kohe matši alguses hea võimalus skoor avada, jõudsid esimesena sihile hoopis külalised. Peatreener Igor Prinsi juhendatud suvepealinna meeskonna pallurid kasutasid avapoolajal ära mõlemad Rakvere karistusalas tekkinud võimalused skoori teha ning pääsesid poolajavaheajale 2:0 eduseisul.

Teisel poolajal lisas Pärnu JK veel kaks tabamust. Tagatipuks teenis Rakvere väravavaht Põldmaa viis minutit enne kohtumise lõppu veel eemaldamise vastaste ründaja mahatõmbamise eest, mistõttu pani viimasteks minutiteks väravavahi kindad kätte ja seisis postide vahele väljakumängijatest Erik Andres Raja.