Maakonna politsei sai esimese naisjuhi

Maakonna politseid hakkab juhtima Katrin Satsi.

FOTO: Politsei

Veebruaris asub Rakvere politseijaoskonna juhi kohale 52-aastane vanemkomissar Katrin Satsi, kes on praegu Kagu politseijaoskonna piirkonnavanem.

Satsi vahetab välja seni maakonna politseijuhi ametit pidanud Tarmo Tammiste.

Rakvere politseijaoskonna juhi leidmiseks esitasid vajalikud kandideerimisdokumendid seitse kandidaati. Ida prefekt Tarvo Kruup ütles, et Katrin Satsi kandidatuur oli läbi konkursi kõige tugevam. "Arvestatav kogemus, väga tugev essee ning muljet avaldav vestlus näitasid tema motivatsiooni ja tahet Rakvere jaoskonda juhtida," lisas prefekt.

Kruubi sõnul on Lääne-Virumaal kohalikul politseil alati oluline roll olnud. "Usun, et Katrin Satsi aastatepikkune kokkupuude piirkonnatööga aitab hoida meeskonna motivatsiooni, et kogukond tunneks end veelgi turvalisemalt," ütles prefekt.

Katrin Satsi on Põlva maakonnas politsei eri tööliinides töötanud juba 18 aastat ja otsib nüüd väljaspool maakonda uusi väljakutseid. "Kui nägin võimalust kandideerida Rakvere politseijaoskonna juhi kohale, siis otsustasin ennast proovile panna ja seda teha," sõnas ta. "Mul on väga hea meel, et ma osutusin valituks, sest ma olen valmis koos kolleegidega täitma kogukonna ootusi."

Katrin Satsi alustas õpinguid politseikoolis 2001. aastal. Pärast lõpetamist on ta praeguseni töötanud Lõuna prefektuuris Põlva maakonnas. Katrin Satsi valiti 2018. aastal politsei- ja piirivalveameti aasta liidriks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles