Galerii: Rakvere linnajuhtide meeleolukas vastuvõtt kulges Gerli ja Tanel Padari muusika taktis

Rakvere linnapea Triin Varek (vasakul) ja volikogu esimees Mihkel Juhkami (keskel) andsid vastuvõtul üle linna teenetemärgid. Nende omanikuks said staažikas ettevõtja Tõnu Leppik, näitleja Helgi Annast ja Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev (paremal).

FOTO: Ain Liiva

Eile õhtul tähistasid 80-aastases Rakvere teatris ligi 400 külalist Rakvere linnapea Triin Vareki ja Rakvere linnavolikogu esimehe Mihkel Juhkami kutsel Eesti vabariigi 102. sünnipäeva.

Esimest korda linnapeana vabariigi aastapäeval külalisi võõrustanud Rakvere linnapea Triin Varek pidas külalistele kõne, mida kuulajad kiitsid suure aplausiga. 

Rakvere linnapea Triin Varek ütles kõnes, et ta soovib väga, et ühtsust leitaks rohkem.

"Sümbioos tuleviku, tänapäeva ja traditsioonide kooslusest on terviku tuum," sõnas linnapea. Ta nentis, et Rakveres on väga hea elada. "Aga see on võimalik ainult tänu ühisele panusele." 

Linnapea lausus, et tema suur, siiras ja südamlik tänu kuulub kõigile, kes oma igapäevatöös panustavad linna, aga ka maakonna ja riigi heasse käekäiku. "Ei öelda asjata kaitseväe õppusel, et iga okas loeb. Iga inimene ongi tähtis! Aitäh teile kõigile, et aitate luua paremat homset, mis ei ole meile kellelegi lubatud." Linnapea väljendas soovi, et kingiksime oma armsale Rakverele ja Eestile sünnipäevaks rohkem rõõmu. "Rohkem üksmeelt. Ja rohkem armastust. Seda ei ole vähe. Olles ise headuse võrra rikkamad, saab kõik meie ümber parem," lausus Triin Varek.

Õhtu pidulikemal hetkel said linna kõrgeima autasu – Rakvere Kroonimärgi – rinda kolm vägevat. Linna teenetemärgi said tänavu Rakvere teatri kauaaegne näitleja Helgi Annast, Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev ja staažikas ettevõtja Tõnu Leppik.

Kontsertetenduse pidulikumas osas esinesid esteetika- ja tantsukooli õpilased lavastusega "Aastaajad". Laval tantsisid 80 noort, kes andsid meie Eestile oma tantsuvärvingu. Elukevadet täis kava oli uudne, rõõmus, värske, kiire ja meeleolukas. Paljudele külalistele meeldinud programm sai ohtralt kiidusõnu, aga oli ka neid, kes panid imeks tantsude valikut kodumaa sünnipäeval. 

Vastuvõtul, mis toimus nii teatris kui ka rahvamajas, oli rõõmus ja soe meeleolu. Muusikat tegid Haljala päritolu õde-venda Padarid. Tantsuks mängis eesti viise Gerli Padar koos ansambliga The Moon. 

Õhtu lõpetuseks andis tuntud laulja Tanel Padar soolokontserdi, kus esitas oma tuntumaid hitte.

Külalistele oli laua katnud Rakvere teatri kohvik, pakuti eestimaiseid maitseid. Kangemast kraamist kostitati külalisi punase ja valge veini, samuti šampanjaga.

Ligi 400 külalise hulgas oli inimesi igast eluvaldkonnast: poliitikuid, arste, linnavalitsuse töötajaid, ärimehi, õpetajaid ja kultuuritegelasi.

Tagasi üles
Back