Juhkami püsib Saksamaal ja Vassiljev Poolas, Viiber vurab autoga Tšehhist koju

Saksamaal võib jalgpallistaadionide väravatel kohata infosilte, mis kutsuvad järgima hügieeninõudeid, et vältida viirushaiguste levikut ning hoida seeläbi nii enda kui ka kaaskodanike tervist.

FOTO: Matthias Koch

Euroopas kõikjale levinud koroonaviirus tõmbab üksteise järel kriipsu alla riikide spordisarjadele. Kolme välismaal võrkpalliga leiba teeniva rakverlase, Martti Juhkami, Robert Viiberi ja Rainer Vassiljevi jaoks on hooaeg läbi.

Friedrichshafenis viibiv Juhkami kinnitas reedeselt meeskonna koosolekult tulles, et Saksamaal on võistlushooaeg lõppenuks kuulutatud. "Ilmselt kuulutavad ka teised riigid ja Euroopa Võrkpalliliit (CEV) samasugusest otsusest lähipäevil," ütles ta. "Kindlasti on pettumus suur, et ei olnud võimalik hooaja otsustavat faasi mängida, kus tavaliselt mängumehed paremini silma paistma hakkavad."

Martti Juhkami sõnul liikus tema meeskonna mäng selgelt ülesmäge. "Usun, et hooaja lõpuks oleksime olnud võimelised [valitsevast meistrist põhirivaalile] Berliinile tõsise lahingu anda, aga paraku lõppeb praegu kõik nii. Kuna hooaeg möödus suuresti vigastatuna, oli minu jaoks selle lõpp eriti oluline, kuid praeguses olukorras oli see ainuõige lahendus," rääkis rakverlane, kes lisas, et sportlased mängivad ikka publiku jaoks ning heitlused tühjade tribüünid ees oleks olnud rumalus.

Juhkami märkis, et tuleviku osas ja kogu võrkpallimaastikul tervikuna valitseb korralik segadus. "Aga kindlasti loksub kõik järgneva kuu või kahega paika," ütles ta.

Et tööandjaga on vaja veel selgeks teha, kuidas laekub viimane töötasu, jääb Martti Juhkami ilmselt veel paariks nädalaks Saksamaale. "Esialgu jään siia ja seejärel hakkan mõtlema, millal koju tulla. Kiiret pole," lausus Juhkami.

Tšehhis Odolena Vodas viibiv Robert Viiber kõneles, et seal kandis on tänase seisuga kõik spordisaalid ja koolid suletud ning suuremaid üritusi ei toimu. "Linnas meil mingit paanikat ei ole ja poeletid on kaupa täis. Pubid on lahti ainult õhtul kella kaheksani ja rohkem kui 30 inimest ei tohi ühes kohas viibida," rääkis võrkpallur.

Tema ütlusel ei ole Tšehhi alaliit veel ametlikku avaldust liigamängude ärajätmise kohta teinud ning see otsustatakse tõenäoliselt uue nädala alguses. "Väga suure tõenäosusega on kindel, et seda hooaega enam edasi ei mängita," tähendas Robert Viiber. "Eile tegime meeskonnaga õhtul viimase trenni ja mängisime sõbraliku turniiri kolm kolme vastu."

Treeningu lõppedes oli Viiber rääkinud klubi juhtide ja treeneriga ning küsinud luba koju naasta. "Kõik olid nõus ja ütlesid, et mida kiiremini koju saad, seda parem. Seega peale trenni tulin koju, hakkasin asju pakkima ja nüüd paari tunni pärast hakkan autoga Eesti poole vurama," kõneles ta.

Praegu Lubinis olukorda jälgiv võrkpallitreener Rainer Vassiljev kinnitas, et Poola liigas võeti vastu otsus kõik mängud peatada eile. "Mis ja kuidas edasi, seda hetkel ei tea," lisas ta. "Sellel nädalavahetusel pidi olema Poola karika finaalturniir, mida mingil hetkel plaaniti ilma publikuta mängida, aga nüüd on seegi täitsa tühistatud."

Vassiljev tähendas, et kolmapäevaõhtune Meistrite liiga matš poolakate Kędzierzyn-Koźle Zaksa ja venelaste Kemerovo vahel toimus tühjade tribüünide ees. "Meie tegime eile veel meeskonnaga trenni ja täna pidi niikuinii olema vaba päev. Loodame, et päeva jooksul tuleb uudiseid ja asi saab selgemaks. Poes on käidud ja meeleolul pole viga. Ootame ära, mis saab, ning siis vaatame edasi."

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles