Eriolukorra juhi videopöördumine

Eriolukorra juht peaminister Jüri Ratas avaldas täna videopöördumise. Foto on illustreeriv. FOTO: Mihkel Maripuu

Eriolukorra juht peaminister Jüri Ratas avaldas täna hommikul videopöördumise.

Video tekst:

Head kaasmaalased!

Me peame läbimõeldult ja tasakaalukalt oma igapäevaelu koroonaviiruselt tagasi võtma.

Kõik me soovime kiiresti tavaelu juurde naasta, aga numbrid, hinnangud ja kogemused näitavad, et liigse kiirustamise hind on karm. Kuni meil pole ravi ega vaktsiini, on koroonaviirus reaalne oht meie, lähedaste, eesliinitöötajate ning kõigi teiste inimeste tervisele ja elule.

Me oleme tänu kõigi meie inimeste pingutusele jõudnud siiski murdepunkti. Saame hakata samm-sammult piiranguid leevendama, kui meditsiiniline olukord seda jätkuvalt lubab. Esimene leevendus oli plaanilise ravi taastamine sel nädalal. Järgmised sammud on kindlasti suunatud ka liikumisvabaduse suurendamisele ning majanduse elavdamisele, tehes seda mõistlikult ja tasakaalukalt.

Samas on piirangute leevendamise eelduseks ja kaasnevaks kohustuseks ka edaspidi oluliste käitumis- ja hügieenireeglite järgimine. Nendeks on näiteks 2+2 reegel, kätepesu, isikukaitsevahendite kasutamine ja üldkasutatavate pindade regulaarne desinfitseerimine.

Samuti peame igal sammul meeles pidama lihtsat põhimõtet: parem natuke liiga palju karta, kui pärast tõsiselt kahetseda. Nii väldime uut viirusepuhangut, mis annaks meie elule, inimeste tervisele ja majandusele veel suurema hoobi.

Soovin meile kõigile tugevat tervist, rahulikku meelt ja üksteise hoidmist!

Video on leitav siit.

Tagasi üles
Back