Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kevadtormil algasid viimased ettevalmistused lahinglaskmisteks

Õppusel Kevadtorm osalevaid üksuseid ootavad ees lahinglaskmised, mis nõuavad sõduritelt nii täpsust sihtmärkide tabamisel kui ka erinevate manöövrite ohutut sooritamist pataljoni koosseisus.

"Ma pean ütlema, et meie sõdurid on kindlasti valmis ja samamoodi on valmis meie jaotaseme ülemad, nende osas ma olen täiesti kindel, et nemad pigem drillivad, harjutavad ja kordavad siin laskmistel eelnevalt õpitud oskusi," ütles lahinglaskmiste peakorraldaja major Lauri Teppo. "Küll aga peavad ilmutama meie rühma, kompaniiülemad pataljoniülemad kaalutletud agressiivsust, väga head koordineerimisoskust ning võitlusvaimu, et olukorrad lahendada siin endale soodsalt." 

Möödunud nädalal said õppusel Kevadtorm osalejad näidata enda riigikaitsealaseid oskusi kaitseväe keskpolügoonil peetud õppelahingutes, kus kasutati masinaid, erialavarustust ja imitatsioonivahendeid.

Kevadtorm on sel aastal jaotatud kahte peamisse etappi. 25.–30. aprillini toimus väliõppus, mille käigus mängiti läbi etteantud taktikaline olukord ning 1.–8. maini toimuvad keskpolügoonil 1. jalaväebrigaadi juhtimisel üksuste lahinglaskmised, kus treenitakse peamiselt jalaväe- ja lahingutoetusüksuste koostööd reaalses lahinguolukorras.

Kevadtormil osalevad liitlased ning 1. ja 2. jalaväebrigaadi allüksused, kelle tegevust toetavad küberväejuhatus, õhuvägi ja sõjaväepolitsei.

Videot saab vaadata SIIT.

Tagasi üles
Back