Sisukord
Uudised
Postimees

Noored Kooli seltskonnaga liitub pikaajaline noorsootöötaja

1 min lugemist
Programmiga Noored Kooli on liitunud maakonna noorsootöösse pikka aega panustanud Merle Maimjärv-Mirka. FOTO: Erakogu

Programmi Noored Kooli raames alustab Eesti koolides sel sügisel tööd 44 uut õpetajat. Lääne-Virumaalt on programmi 14. lennuga ühinenud Merle Maimjärv-Mirka.

Ta on omandanud magistrikraadi noorsootöö korralduse alal ning pea kümme aastat tegutsenud Lääne-Viru maavalitsuses haridus- ja sotsiaalosakonna vanemspetsialistina. Praegu töötab ta Eesti noorsootöö keskuses kohaliku tasandi koostöö- ja arenguüksuse peaeksperdina. Ta on aastaid kaasa rääkinud koduvalla hariduskomisjoni ja kooli hoolekogu töös ning mõttekaaslastega ellu kutsunud haridusseltsi.

Merle Maimjärv-Mirka rääkis, et ta tunneb, et nüüd on aeg noorsootööst haridusse liikuda ja end selles valdkonnas arendada. “Olen sellele mõelnud mitmeid aastaid. Tunnen, et olen tänaseks piisavalt julgeks ja küpseks saanud, et klassi ette astuda,” lausus Maimjärv-Mirka. Ta soovis asuda õpetama mõnes maakonna koolis ja õpilastele näidata, et õppimine võib olla põnev. “Soovin kooli kaasa võtta oma noorsootöökogemuse ja rakendada seda õppe mitmekesistamiseks. Noorsootööl on üldharidusele palju lisandväärtust pakkuda ja loodan, et mul avaneb võimalus neid kahte edukalt siduda,” sõnas Merle Maimjärv-Mirka.

Programmi Noored Kooli ettevalmistuskoolituse käigus antakse osalejatele mitme kuu jooksul vajalikud baasoskused. Noored Kooli on 14 aasta jooksul toonud haridusse üle 250 inimese, kellest enamik töötab programmi lõppedes edasi haridusvaldkonnas.

Seotud lood
21.05.2020 23.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto