Sisukord
Uudised
Postimees

Suureneb töötukassa tasemeõppetoetus

1 min lugemist
Töötukassa FOTO: Margus Ansu

Alates augustist suureneb Eesti Töötukassa tasemeõppetoetus. Töötukassa toetab nii tööotsijate kui ka töötavate inimeste õpinguid kutse- ja kõrghariduse vallas ning maksab paljudel juhtudel tasemeõppes osalemise toetust. Toetus suureneb nii nendel, kes käivad koolis töö kõrvalt, kui ka tööotsijatel.

Töötukassa oskuste arendamise ja karjääriteenuste osakonna juhataja Karin Andre rääkis, et töötukassa toetab niisuguste erialade ja ametite õppimist, kuhu on tulevikus vaja rohkem töötajaid ning kus juba praegu sobiva ettevalmistusega töötajaid napib.

"Erialad on välja valitud OSKA uuringute põhjal ja nimekiri erialadest täieneb igal aastal. Meil on näide massöörist, kes leidis keskeas, et aeg on oma tulevik kindlustada ja õppida eriala, mida vajatakse ka kümne aasta pärast, ning asus õppima õe erialale," jätkas ta.

Toetus suureneb nii nendel, kes juba käivad töötukassa toel õppimas, kui ka nendel, kes plaanivad õppimist alustada. "Need, kellel on sissetulekud, saavad senise 130 euro asemel 180 eurot ja sissetulekuta õppijatele maksame augustist 270 eurot," selgitas Andre.

Sel aastal on toetatavate erialade valikus üle 100 eriala enam kui 40 koolis, õppida saab üle Eesti ja nii eesti kui ka vene keeles. Uuena toetatakse tänavu näiteks tehnikakõrgkoolis keskkonnatehnoloogia ja -juhtimise õppekaval õppimist, Tallinna ülikoolis integreeritud loodusteaduste ja Viljandi kutseõppekeskuses sisetööde elektrikuks õppimist.

Seotud lood
03.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto