Tarva jalgpallimeeskonna mõõn kestab

Võrreldes eelmiste mängudega Eesti jalgpalli meistrivõistluste esiliiga B-s neljapäeval sootuks teistsuguse, kogenud mängijatest koosneva algkoosseisuga väljakule tulnud Rakvere JK Tarvas kaotas kaheteistkümnenda matši jutti.

Võõrustajad alustasid Rakvere staadionil peetud 12. vooru kohtumist isukalt. Selleks oli ka põhjust, sest tribüünidel võttis koha sisse selle hooaja rekordiline hulk pealtvaatajaid – 121 inimest.

Väravaarve avati esimese pooltunni lõpus, 29. minutil, mil rakverlaste nooruke, veel 15-aastane puurilukk Ilja Barkanov pealtnäha süütus olukorras palli käest pudistas. Esimesena jaole jõudnud Sten Jakob Viidas ei lasknud head võimalust raisku ja lõi vastaste juhtvärava. Tabasalu 1:0 eduseisul mindi ka poolajavaheajale.

Teise poolaja alguses, 56. minutil kasvatasid külalised Kersten Lõppe toel eduseisu 2:0-le. Taas oli põhjust vaadata otsa innukale Barkanovile, kes oli jätnud tööposti valveta ning tõtanud appi samal ajal vastaste ründajaga palli pärast võidelnud kaitsjale Kristo Remmelgale.

Punkti pani kohtumisele Tabasalu 39-aastane ründaja Andrus Mitt. Kunagine Nõmme Kalju edukas väravakütt sekkus vahetusest mängu kaheksa minutit enne kohtumise lõppu. Oma selle hooaja debüütmängus jõudis ta kannatlikult ära oodata hetke, mil Tarva puurilukk esimesel üleminutil pisut liiga kaugele väravast välja tuli, ning lõi osavalt palli üle tema postide vahele.

Kurba kaotuseseeriat pikendanud Rakvere Tarvast lahutab esiliiga B eelviimasest, üheksandast kohast nüüd 13 punkti. Uus võimalus vigade paranduseks avaneb eeloleval pühapäeval Tartus, kus mängitakse turniiritabelis teist kohta hoidva jalgpalliklubiga Welco.

Rakvere JK Tarvas – JK Tabasalu mitteametlik mänguprotokoll.