Koroonaolukord Lääne-Virumaal: kuus +13 koroonaviirusega nakatunud inimest

Lääne-Virumaale lisandus kaks koroonaviirusega nakatunud inimest. Foto on illustratiivne.

FOTO: Kristjan Teedema

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3197 esmast koroonatesti, millest 61 tulemust osutus positiivseks – viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta kerkis seega on 28,97-le. Lääne-Virumaale lisandus kaks koroonaviirusega nakatunut.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonasse nakatumine tuvastati 38 inimesel. Ida-Virumaale laekus 18 uut positiivset tulemust, Raplamaale kaks, Lääne-Virumaale üks ja Pärnumaale üks.

Ühel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris elukoht. Tegemist on samuti Lääne-Virumaaga seotud inimesega. Seega lisandus maakonda kaks haiget.

Terviseameti Ida-Viru regiooni juht Marje Muusikus rääkis, et tegemist on Lääne-Virumaal alaliselt töötava inimesega, kes külastas Ukrainat ning naastes andis positiivse proovi.

Teine nakatunud inimene on lähikontaktne ja ta on viibinud isolatsioonis.

Muusikus rääkis, et Rakvere Tarva korvpallitiimi koroonaviirusega nakatunud välismaalt saabunud pallur on terve ja alustab teisipäevast treeninguid.

Lääne-Virumaal on praegu kuus koroonahaiget, kelle elukoht on rahvastikuregistri järgi meie maakonnas. Kolmteist haiget on

Eestis viibivad teiste riikide kodanikud, enamik on liitlasvägede sõdurid.

Aseri Lille turvakodu ühel töötajal tuvastati samuti COVID-19, lähikontakte tal teiste töötajate ja patsientidega nakkusohtlikul perioodil ei olnud.

"Aseri hooldekodu töötajad on testitud ja nende tulemused on negatiivsed," lausus Muusikus.

Ida-Virumaale lisandunud 18 uue juhtumi puhul on 15 juhul tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega ja kolme juhtumi nakatumise asjaolud on veel selgumisel.

Kokku on Ida regioonis seitse aktiivset kollet, millest suurim on 57 haigestunuga Estonia kaevanduse kolle. Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega on seotud 16 ja Ojamaa kaevanduse koldega üheksa haigusjuhtu. Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud kuus inimest – neli inimest liikus niinimetatud tuttavate koldesse –, Sillamäe töökoha koldega on seotud 20 inimest. Tutvuskonna koldes on tänahommikuse seisuga 28 haigestunut. Tammiku põhikooli koldes on kümme inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 570 inimest, kellest on haigestunud 116.

Terviseamet paneb südamele: kuna lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed viibivad teineteisele lähemal kui 2 meetrit ja pikema aja jooksul kui 15 minutit, siis haigena koosviibimisele minek on kindel viis oma sõpru nakatada – sageli viibitakse tunde tihedalt koos kinnises ruumis ning räägitakse valjul häälel. Viimane aitab viiruseosakestel aga veelgi paremini levida.

Laupäevahommikuse seisuga vajab koroona tõttu haiglaravi 20 inimest, juhitaval hingamisel on kaks  patsienti. Koju saadeti neli inimest. Uusi haigusjuhtumeid avati üks.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 28,97.

Järgmised kolm nädalat on kriitilised viiruse kontrolli alla saamiseks. Terviseamet soovitab edasi lükata või ära jätta kõik perekondlikud kogunemised, peod ja muud üritused.

Tagasi üles
Back