Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Päästeamet hoitab: liigne kütmine võib põhjustada tulekahju

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Küttepuud. | FOTO: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Alanud nädalal on ilmajaama andmetel oodata tugevat pakast. Päästeamet soovitab kütta mõõdukalt ja jälgida, et elektrisüsteeme üle ei koormataks. Möödunud aastal sai  küttekolletest alguse  255 tulekahju.


“Igal talvel on inimesed külma ilmaga liigse kütmisega või küttekollete järelevalveta jätmisega tuleõnnetusi põhjustanud.  Puu- või muu tahkekütusega kütmisel tuleb kütta mõõdukalt ühe ahjutäie kaupa kaks kuni kolm korda päevas. Siibri võib sulgeda alles peale leegi kustumist. Samuti ei tohi elektriliste küttekehade kasutamisega elektrisüsteemi üle koormata,” teatas päästeamet.

Talvel põhjustavad inimesed tulekahjusid ka külmunud torusid leeklambiga soojendades.  Jäätunud torud on võimalik ohutult üles soojendada näiteks soojakaabliga.

Torustike külmumise vältimiseks tuleb need katta lisaisolatsiooniga. Vältimaks võõraste isikute poolt keldris või kuuris tehtud lahtisest tulest algavat põlengut, tuleks elaniketa hoonete uksed lukustada ja sulgeda ka muud juurdepääsuteed.

EMHI teatel võib alanud nädala keskpaigast temperatuur langeda kuni 32 külmakraadini.

Tuleohutusalaseid nõuandeid saab päästeala infotelefonilt 1524.

Tagasi üles