R, 7.10.2022

Piinlik tants haiguspäevade ümber

Helmen Kütt
, riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees (SDE)
Piinlik tants haiguspäevade ümber
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Helmen Kütt.
Helmen Kütt. Foto: Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Läinud aasta varasügisest saadik on sotsiaaldemokraadid võidelnud sihikindlalt selle eest, et riik hakkaks heldemalt hüvitama haiguspäevi, mis on üks tõhusamaid viiruse leviku piiramise abinõusid. Eelmine valitsus venitas kahjuks otsusega neli pikka kuud ja ka tulemus sai poolik – alates 1. jaanuarist makstakse koju jäänud töötajatele koostöös tööandjatega hüvitist alates teisest haiguspäevast.

Olukord aina halvenes ja me tulime uuesti välja eelnõuga maksta koroonasse haigestunutele ja lähikontaktsetele haiguslehed kinni alates esimesest kodus oldud päevast ja seda 100 protsendi ulatuses nende palgast. Praegu saab kurvalt tõdeda, et kui see lahendus oleks kohe kasutusele võetud, ei oleks me jõudnud kevadel nii suurte nakatumisnäitajateni ega nii paljude surmadeni.

Kaitsesime oma ettepanekut nädalast nädalasse riigikogu suures saalis ning sotsiaal- ja rahanduskomisjonis, samuti kohtumistel peaministriga. Ühtpidi nõustusid pea kõik valitsusliidu poliitikud, et tegu on toimiva ja vajaliku kriisimeetmega. Koalitsioonis saadakse ju väga hästi aru, et nakkusoht ei ole kuhugi kadunud ja et viiruse tõkestamisega tuleb tegeleda ka ajal, mil nakatumisnäitajad on languses ning piirangud leevenemas.

Märksõnad
Tagasi üles