Piinlik tants haiguspäevade ümber

Helmen Kütt. FOTO: Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Läinud aasta varasügisest saadik on sotsiaaldemokraadid võidelnud sihikindlalt selle eest, et riik hakkaks heldemalt hüvitama haiguspäevi, mis on üks tõhusamaid viiruse leviku piiramise abinõusid. Eelmine valitsus venitas kahjuks otsusega neli pikka kuud ja ka tulemus sai poolik – alates 1. jaanuarist makstakse koju jäänud töötajatele koostöös tööandjatega hüvitist alates teisest haiguspäevast.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Olukord aina halvenes ja me tulime uuesti välja eelnõuga maksta koroonasse haigestunutele ja lähikontaktsetele haiguslehed kinni alates esimesest kodus oldud päevast ja seda 100 protsendi ulatuses nende palgast. Praegu saab kurvalt tõdeda, et kui see lahendus oleks kohe kasutusele võetud, ei oleks me jõudnud kevadel nii suurte nakatumisnäitajateni ega nii paljude surmadeni.

Kaitsesime oma ettepanekut nädalast nädalasse riigikogu suures saalis ning sotsiaal- ja rahanduskomisjonis, samuti kohtumistel peaministriga. Ühtpidi nõustusid pea kõik valitsusliidu poliitikud, et tegu on toimiva ja vajaliku kriisimeetmega. Koalitsioonis saadakse ju väga hästi aru, et nakkusoht ei ole kuhugi kadunud ja et viiruse tõkestamisega tuleb tegeleda ka ajal, mil nakatumisnäitajad on languses ning piirangud leevenemas.

27.04.2021 29.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto