Sõjaväepolitsei sekkus Briti sõdurite ja kohalike vahelisse konflikti

Sekkus sõjaväepolitsei. Pilt on illustreeriv. FOTO: Elmo Riig

Möödunud laupäeva õhtul tekkis Tapal välismaiste sõdurite ja kohalike seltskonna vahel konflikt, mis päädis rüselusega ning sõjaväepolitsei ja politseipatrulli sekkumisega. Tüliõunaks oli naisterahvas, kellega sõdurid olid juttu teinud, millega kohalikud aga sugugi mitte nõus ei tahtnud olla.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rakvere patrullitalituse juht Tauno Lempu ütles, et 15. mai õhtul kella 20 paiku sai häirekeskus teate, et Tapal kiirtoitlustuskohas oli tekkinud kahe bistroos einestanud seltskonna vahel rüselus. "Politsei selgitas, et esialgsetel andmetel oli tekkinud arusaamatus Eestis teenivate välismaa sõdurite ja kohalike meeste vahel. Seda praegu teadaolevalt põhjusel, et sõdurid olid juttu teinud ühe naisega, mis oli kohalikele meestele vastuvõetamatu nii, et tekkis sõnelus ja sealt edasi rüselus," rääkis patrullitalituse juht.

"Enne politsei saabumist oli kohale tulnud sõjaväepolitsei, kel tuli ühe kohaliku agressiivse mehe rahustamiseks kasutada käeraudu. Politsei kohale jõudes osapooltel üksteise suhtes pretensioone ei olnud ja olukord oli juba rahunenud. Nii vabastati ka käeraudadesse pandud mees ja lubati tal oma teed minna. Tol hetkel ei märkinud keegi, et arusaamatusest tekkinud rüseluses keegi viga oleks saanud. Suhtleme täiendavalt veel mõlema osapoolega, ning kui ilmneb, et kellelgi on etteheiteid, hindab politsei neid ütlusi täiendavalt otsustamaks, kas on alust menetluse alustamiseks," kõneles patrullitalituse juht. 

15.05.2021 19.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto