Galerii ⟩ Vaata, kuidas läheb Virumaa Teataja ajakirjanikel velotuuril!

Lisette Luik näitab Postimees Grupi velotuuri GPS-seadet, mis ratturite täpset marsruuti loeb. FOTO: Marianne Loorents

Hommikul alanud velotuuri esimene peatus tehti Kadrinas, kus ratturitest ajakirjanikel oldi vastas lausa lõõtsamuusikaga.

Lisaks olid rattasõitjaid tervitama tulnud nii ustavad lugejad kui ka vallavalitsuse esindajad.

Ratturite Aivar Ojaperve ja Lisette Luige sõnul oldi koostatud sõiduplaanist niivõrd palju ees, et jõuti tanklas isegi kohvipausi pidada. "Ilm on sõiduks mõnus ja tuul tagant, loodame, et jääbki nii," sõnas Ojaperv.

Taas teele asudes sõideti läbi Leikude külast, kus ratturid olid sunnitud pausi tegema erakordselt sõbraliku koera tõttu.

"Kui tavaliselt koerad rattureid ei salli, siis see peni meid enne mööda ei lubanud, kui paid käes," kõneles Aivar Ojaperv muheldes.

Lisette Luik kinnitas samuti, et koer nõudis rohkel arvul paisid, lugejate tarvis kaasa võetud värsketest Virumaa Teatajatest ta ei hoolinud.

Edasi viis ratturite tee Tapale.

Kadrina–Tapa teelõigul oli tarvis teha ka esimesi rattahooldustöid, kuna ajakirjanik Aivar Ojaperve rattal tuli kett maha ja ta pidi asuma muule lisaks ka rattamehaaniku rolli. Ehkki vahejuhtum päädis õliste käte ja pükstega, jätkus sõit siiski nagu hommikulgi lustlikus meeleolus. Pead ei lastud norgu ka kergelt muutunud tuule suuna tõttu.

Veidi peale kella ühte olid ajakirjanikud ratastel jõudnud Amblasse, kus rattad seina äärde pargiti ning Kirsimarja söögitoas keha kinnitada otsustati. Pool teed on juba sõidetud!

Aravete poe juures tehtud puhkepausil tervitasid rattureid Arlet Palmiste ning Aravete Keskkooli direktor Andy Tilk.

Suvereporter Lisette Luik vahetas tossud sandaalide vastu, et sõit leitsakus ja kerges vastutuules mugavam oleks.Praeguseks on ratturid äsja sõitnud läbi Roosna - Allikult ning rataste all on viimased 20 kilomeetrit Paideni.

Täiesti plaanipäraselt jõudsid Virumaa Teataja rattasportlased Paidesse kella viieks. 

Nagu selgus, on meie ajakirjanikud sõitnud velotuuril seni kõige kiirema üldkiirusega. Selle juures tõdes Lisette Luik, et tunda kiire sõit hetkel küll kuidagi ei anna. "Absoluutselt pole omadega läbi, väga mõnus sõit oli. Ühtegi muud äpardust peale Tapal mahatulnud rattaketi meil ette ei tulnud," oli Luik rõõmus.

Nüüdseks on hommikul startinud ajakirjanikud tagasiteel Rakverre, teatepulk koos GPS seadmega on edasi antud, läbi öö kestev sõit viib Postimehe ajakirjanikud Paidest Tallinnasse. Kel soov ka velotuuri edasisel vuramisel silma peal hoida, võib kiigata Postimehe velotuuri blogi! 

Tagasi üles
Back