N, 19.05.2022

Juhtkiri: korrakaitsjate õudusunenägu

Virumaa Teataja
Juhtkiri: korrakaitsjate õudusunenägu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Virumaa Teataja.
Virumaa Teataja. Foto: Meelis Meilbaum

Lõppenud nädalavahetusel võis maakonnakeskuses näha liikumas tavapärasest rohkem inimesi, kuulda mürtsuvat muusikat ja rõõmsaid kilkeid. Hea küll, olid küll Rakvere linna päevad, aga oma rolli selles mängis kindlasti ka tõsiasi, et piirangute vangis elanud inimestele anti üsnagi ootamatult taas vaba voli pidutseda. Hommikuni. See teeb aga korravalvurid murelikuks.

Peagi on tulemas jaanid, ja kui eelmisel suvel ei julgenud rahvas jaanilõkke ümber koguneda, siis tehakse seda sel aastal kindlasti. Maha ei jää ka alkohol. Lisaks on suvel hulgaliselt üritusi, mis eelmisel suvel koroonapandeemia tõttu ära jäid. Paraku on kirjutamata seadus, et ärajäänu tuleb kuhjaga tasa teha. Ja ilmselt puudutab see kahjuks ka alkoholi pruukimist. Lisaks on välja hõigatud uued üritused. Küllap pole liialdatud, kui öelda, et eeloleval suvel on varasemaga võrreldes kaks korda rohkem ettevõtmisi.

Õnneks on eestlane ikka eeskätt töörügaja ja võib loota, et ohjeldamatuks pidutsemiseks ei leita aega. Tööhoogu näitab ehitusmaterjalide nappus poodides ning istikute ostmise buum. Seega teatud vanusesse jõudnud inimesed pistavad tagahoovi kevadest peale kogutud okste ja lammutusjääkide hunniku põlema ning grillivad paar varrast šašlõkki, mille siis paari õllega alla loputavad.

Märksõnad
Tagasi üles