Jaani eel tuletab Päästeamet meelde lõkke tegemise ning grillimise põhitõed

Piret Saul-Gorodilov
Copy
Lõkke nautimiseks tasub meeles pidada eelkõige ohutust. 
Lõkke nautimiseks tasub meeles pidada eelkõige ohutust. Foto: Paul Poderat

Ohutu lõkke retsept on lihtne – lõke tuleb teha selleks ettevalmistatud pinnasele ning lõkkepaiga ümbrus tuleb hoida süttivast materjalist puhas.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna ekspert Kadi Laanemäe selgitas, et tuld tohib teha ainult tuuletu või tuulevaikse ilmaga ning lõkkes võib põletada vaid puhast puitu ja paberit. Selleks, et lõkkest ei areneks tulekahju, tuleb see teha hoonetest, metsast ja põlevmaterjalist ohutusse kaugusesse. "Vähim ohutu kaugus on kaheksa meetrit ehk umbes 13 sammu. Suurema ehk enam kui ühe meetri suuruse läbimõõduga lõkke korral tuleks ohutuks kauguseks arvestada vähemalt 15 meetrit,“ selgitas Laanemäe ja lisas, et lõkke lähedal peavad käepärast olema esmased tulekustutusvahendid – ämbritäis vett või tulekustuti, et vajadusel leeke summutada ning lõket kontrolli all hoida.

Lõket ei jäeta hetkekski järelevalveta, sest õnnetuseks piisab ka paarist sekundist. Grillimisel tuleb samuti meeles pidada tuleohutust. „Pikalt kasutuseta seisnud grilli puhul tuleb esmalt veenduda, et see oleks töökorras. Erilist tähelepanu peab pöörama gaasigrillide seisukohale. Enne uue grilli kasutamist tuleb kindlasti läbi lugeda kasutusjuhend ning tutvuda tuleb ka seal kirjeldatud ohutusnõuetega. Nii väldite õnnetusi ja maitsva toidu langemist tuleroaks,“ juhendas Kadi Laanemäe.

Nii lõkke tegemisel kui ka grillimisel palub Päästeamet kõigil arvestada ka naabritega. Lõkete tegemise, grillimise ja teiste tuleohutust puudutavate küsimustega võib helistada riigiinfotelefonile 1247.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles