Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kuula ⟩ Õpetajate bänd kaverdas tuntud suvehitti

Ansambel Acadeemikud. FOTO: Getter Klaas

Täielikult kooliõpetajatest moodustatud koosseisuga bänd Acadeemikud avaldas oma versiooni selle suve ühest suurimast hitist, The Weekndi esitatud palast "Save Your Tears". Eestikeelse kaveri pealkirjaks on "Retro pisarad".

"Eestikeelne kaver on nagu ühe mündi kaks poolt. Ühelt poolt on suvi möödas ja sellega läinud ka suveromanss ning jääb vaid üle ilusaid hetki meenutada. Teise küljena algab kool ja koolipidude aeg, kus noored südamed ühes rütmis lööma hakkavad ning mõni süda ka murdub," lausus kommentaariks bändi kitarrist, Järva-Jaani gümnaasiumi direktor Raigo Prants. Eestikeelsete sõnade autor on bändi trummar Tarmo Kesküll.

Acadeemikud on Järva-Jaani gümnaasiumi ja Peetri kooli õpetajatest koosnev muusikakollektiiv, kelle liikmetest kaks elavad Lääne-Virumaal: Tamsalus ja Vajangul. Porkuni rahvamaja oma bändiprooviruumina kasutav rühmitus peaks Virumaa Teataja lugejale olema tuttav ka juunikuiselt Suvesaundi konkursilt, kus nad osalesid palaga "Ema".

Praegu on peagi kolmeaastaseks saav bänd üliaktiivne. "Valmistame ette oma uut, sada protsenti eestikeelset albumit "QLA"," sõnas Prants. "Ühtlasi käib paralleelne töö Eesti Laulu konkursil osalemiseks. Laul on olemas, töös ja hetkel näitab head perspektiivi."

Tagasi üles
Back