P, 7.08.2022

Eesti Energia loodab Auvere jaama oktoobri alguses taaskäivitada

BNS
Eesti Energia loodab Auvere jaama oktoobri alguses taaskäivitada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Auvere elektrijaama lähedusse kavandatavas agropargis saaks ära kasutada nii jääksoojust kui ka elektritootmise käigus tekkivat süsihappegaasi.
Auvere elektrijaama lähedusse kavandatavas agropargis saaks ära kasutada nii jääksoojust kui ka elektritootmise käigus tekkivat süsihappegaasi. Foto: Ilja Smirnov

Naabermaakonnas põlevkivil ja biomassil töötav elektrijaam hakkab loodetavasti varsti taas energiat tootma. Eesti Energia Auvere elektrijaamas käib praegu korraline hooldus, ettevõte loodab kõikide töödega saada valmis oktoobri esimeses pooles ning jaama seejärel taas uuesti turule tuua.

Eesti Energia pressiesindaja Priit Luts rääkis BNS-ile, et hooldustöid tehakse selleks, et kõige suurema nõudlusega talvisele perioodile vastu minna. Lisaks hooldusele käib paralleelselt töö elektrijaama modifitseerimiseks. Pärast seda tõuseb tema sõnul Auvere võimekus kasutada kütuste osakaaluna uttegaasi kuni 35 protsenti ja jäätmepuitu kuni 50 protsenti. See tähendab, et põlevkivi osakaal saab langeda kuni 15 protsendile.

“Võrreldes tänasega on see ligi 300 megavatti täiendavat võimsust ja toodangust kuni pool on taastuvelekter,” lisas Luts.

Märksõnad
Tagasi üles