Kehtestati ühtsed reeglid kergejõustikus kasutatavatele spordijalatsitele

Eliud Kipchoge (valges) jooksis näidisüritusel maratoni alla kahe tunni tänu "imetossudele" ja paljudele "jänestele". FOTO: Christian Bruna/EPA/Scanpix

Virumaa Teataja kirjutas sügisel järjest enam kasutusele jõudvatest “imetossudest”. Firmad üritavad üksteist uute tehnoloogiatega üle trumbata ja koos sellega tekkinud atleetide ebavõrdsus on põhjustanud palju segadust ja pahameelt. Nüüd on ülemaailmsele probleeme tekitanud olukorrale reageerinud lõpuks ka rahvusvaheline alaliit konkreetsete reeglitega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti Kergejõustikuliit (EKJL) annab teada, et rahvusvaheline kergejõustikuliit on kinnitanud spordijalatsite uued regulatsioonid. Alates 2024. aasta novembrist tohib kõigi kergejõustikualadel kasutatavate jalanõude talla paksus olla maksimaalselt 20 millimeetrit.

Praeguste reeglite järgi võib kergejõustikujalatsite talla paksus olla maksimaalselt 20–25 millimeetrit, maanteejooksudes isegi kuni 40 millimeetrit. Lisaks otsustas rahvusvaheline kergejõustikuliit, et spordijalatsid ei tohi praegu ega tulevikus sisaldada niinimetatud isemõtlevat, intelligentset tehnoloogiat.

23.12.2021 29.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto