N, 8.12.2022

Kadrina valla sünnipäeva tähistamisest valmis film

Veiki Ojaperv
, Tegevtoimetaja
Kadrina valla sünnipäeva tähistamisest valmis film
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kadrina valla sünnipäeva puhul korraldati vahvaid üritusi.
Kadrina valla sünnipäeva puhul korraldati vahvaid üritusi. Foto: Gethe Rohumägi

Aprillis sai Kadrina vald 30-aastaseks ja toimus hulk üritusi. Üks neist oli kogukonna ühine tähistamine aktsiooniga "Piiri pidi külast külla", millest valmis ka ülevaatlik film.

Sünnipäevalised sõitsid ühtekokku läbi 16 küla, kes olid soovinud ühisest tähistamisest osa võtta. Teekonna esimene peatus oli Ridaküla seltsimajas, kus seltskonna võtsid vastu armsad savivoolijad, ja pikk päev jõudis õhtusse koos Võduvere võõrustajatega.

Külastati ka Ohepalu, Vohnjat, Ukut ja Läsna-Loobut, kus talgulised olid parasjagu ametis linnumajade paigaldamisega. Seltskond ratastel võeti vastu ka Viitna kõrtsis ja Kadrina valla väikseimas külas Vatku-Nõmmel ning Võiperes. Ringsõit kulges järgmisena läbi Kihlevere, Kadapiku ja Hulja, kus parasjagu toimetasid romurallifännid. Peatus tehti ka Jõeperes ja Pariisi puhkekülas, kus valmistuti lumesahkade vahetamiseks muruniidukite vastu. Kiire peatus veel Pariisi ratsabaasis, kus tervitati sünnipäeva uhke traaviga, ja juba jõutigi Võduverre sooja lõkke äärde.

Rattasõitu saatsid Alutaguse maleva võitlejad, Kadrina vabatahtlikud päästjad ja Aru põllumajanduse grupp. Kaasa sõideti nii ATV-l, traktoril kui ka TERE Kadrina Karude autoga, mida juhtisid Ameerikast pärit korvpallurid. Film "Piiri pidi külast külla" on nähtav SIIT.

Märksõnad
Tagasi üles