R, 9.12.2022

GALERII ⟩ Porkuni järvedele joosti 37. korda tiir peale

Porkuni järvedele joosti 37. korda tiir peale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Juba kaugel nõukaajal alguse saanud omanäoline järvejooks toimus taas, sedapuhku 24. septembril.

Porkuni vana koolimaja hoovi olid kogunenud lustima ühtekokku 160 jooksusõpra. Päris pisikesed ja nende rada mahtusid ära koolihoovi. Pisut suuremad tegid ringi ümber väikese järve. Põhidistants, mille võttis vaevaks läbida 92 osalejat, viis sportlased enam kui kuuekilomeetrisele tiirule ümber mõlema järve.

Ilm soosis osalejaid. Põuasevõitu suvelõpp oli tinginud selle, et järve kaugemas otsas asuv legendaarne allikakoht oli tänavu puhta jooksusussiga läbitav.

Põhidistantsi kiireimana jõudis ringilt tagasi Tapa mees Maido Hermsalu ajaga 21.52, järgnesid pealinna mehed Alekszej Morgunov Sparta klubist ja Marius Aave ProRunnerist. Napilt jäi esikolmikust välja Väike-Maarja mees Tanel Laumets.

Meeste kategooria võitja Hermsalu sõnul segas teda veidi vana jalavalu, aga rada oli olnud mõnus ja jooks nauditav, võidus ei olnud tal kahtlust tekkinud. 

Naistest oli edukaim Marit Hiiemaa Rakverest, kellele see oli tänavu Lääne-Virumaa jooksusarjas mitme teisena lõpetamise kõrval esimene võit. Võitja ajaks kujunes 24.53. Hiiemaa on naiste kategoorias nimetatud sarja üldliider ja on omale juba üldvõidu kindlustanud, ehkki üks jooks on veel ees, nimelt 16. oktoobril Võsul.

Porkunis jõudsid naistest esikolmikusse veel Irina Savinitš Aserist ja Regina Kruus.

Noortejooksu võitis Rakvere poiss Hendrik Hang ja tüdrukutest Merit Nõmmiste Simunast.  

Märksõnad
Tagasi üles