Lurich Cupi võitsid väljakuperemehed

Noored pallivõlurid kuulavad treener Vaido Rego nõuandeid, kuidas vastast paremini murda. Foto: Arvet Mägi

Väike-Maarjas peetud korvpalliturniir lõppes väljakuperemeestele positiivselt – mullu esikohakarika koju jätnud virulased kaitsesid edukalt tiitlit ka tänavu, lüües finaalis BS Riga meeskonda Lätist 50:44.

Kohtumise esimene poolaeg ei kulgenud võõrustajatele siiski soovitud moel, hädas oldi peamiselt visketabavusega. Külalised seevastu sopsasid oma visked sisse, väikest initsiatiivi hoidsid vastased esimese poolaja lõpuni ning suurele vaheajale mindi BS Riga 31:26 eduseisus.

Teine poolaeg kujunes aga esimesest sootuks erinevaks – koduste poolehoidjate innustusel hakkasid Virumaa PK/Väike-Maarja visked lõpuks järjepanu sisse kukkuma, mis muutis konkurentide mängu närvilisemaks ning puistas nende mootorisse liivateri.

Enne otsustavat neljandat veerandaega juhtisid võõrustajad 40:37. Viimase veerandaja lõpuhetkedel kaks väga tähtsat kaugviset tabanud Henri Matikaineni abiga kasvatati eduseisu omakorda kolme punkti võrra ning võeti 50:44 võit.

Ander Talu tõi Virumaa PK/Väike-Maarja parimana 16, Kristofer Veismann lisas 11, Henri Matikainen 10 ning Sten Saaremäel 9 punkti ja 10 lauapalli. Kaotajate kasuks viskasid Kaspars Vagancuks 25 ja Niks Rimšans 17 (15 lauapalli) punkti.

Turniiri All Star viisikusse valiti Markus Andreas Auling (Erkmaa KK), Tuomo Antikainen (MuKi), Niks Rimšans (BS Riga), Kristofer Veismann ja Sten Saaremäel (mõlemad Virumaa PK/Väike-Maarja). MVP-ks ehk kõige väärtuslikumaks palluriks tunnistati Kaspars Vagancuks (BS Riga).

Pühapäevast otsustavat mängudepäeva Lurich Cupil alustati 5.-6. koha kohtumisega, kus Salva/Tartu Ülikool saavutas veenva 68:34 (poolaeg 30:17) paremuse Valmiera üle.

Robin Kivi panustas võitjate kontosse 17, Kristjan Kullamäe 15 (9 korvisöötu) ja Ander Peiponen 12 punkti (15 lauapalli).

7.-8. koha mängus olid seejärel vastamisi RSK sPORTKUNDA ja Jelgava. Kundalased jäid avapoolajaks taha 14:31 ja vandusid kokkuvõttes Läti meistrivõistlustel hetkel teisel tabelireal püsivale meeskonnale alla 32:56. Tauri Tomson tõi sPORTKUNDA-le seitse, Henri Ojasoo ja Henry Engelbrecht võrdselt kuus punkti.

Erkmaa KK ja soomlaste MuKi pronksikohtuminegi kujunes ühepoolseks ning lõppes põhjanaabrite 62:36 (35:16) ülekaaluga. Seega leppisid mullu finaalis mänginud tartlased tänavu neljanda kohaga. Kõik 40 minutit platsil viibinud Markus Andreas Auling viskas üleplatsimehena lõpuks 19 punkti.

Võidukasse Virumaa PK/Väike-Maarja võistkonda kuulusid: Remo Murumaa, Marti Alt, Kristofer Veismann, Mart Johannes Pariis, Gregor Väli, Kerdo Kivivare, Sten Saaremäel, Jaagop Janson, Ranno Lauri, Martin Ojamaa, Ander Talu, Henri Matikainen. Treener: Vaido Rego.