Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ööjooksul pistab pedagoogidega rinda pool linnatäit koolinoori

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Ööjooks Rakvere tänavatel. | FOTO: Meelis Meilbaum

8. juunil jooksevad väge täis linnas Ööjooksu viiekilomeetrisel distantsil pedagoogidega võidu 1146 kooliealist, mis on pool Tamsalu linna elanikkonnast.

Kolm nädalat kestnud „Ööjooksu Tegija“ koolikonkurss tõi Eesti Ööjooksule oalema 1146 kooliealist ja 168 pedagoogi ning seda kuueteistkümnest Lääne-Virumaa koolist.

Koolikonkursi peatoetaja Aqva Spa juhatuse liikme Roman Kusma ütlusel võib Ööjooksu näol tegu olla viimaste aastate suurima panusega koolispordi arengusse Virumaal. „Vinge, et noored tänapäeval arvuti tagant ära saab,“ sõnas noori kepikõndima, jooksma või sörkima innustanud Ööjooksu eestvedaja Marko Torm.

"Kindlasti on osalemisaktiivsusele kaasa aidanud nii Aqva Spa kui ka Viking Line Eesti panus. Saavad ju tegijamate koolide õpilased ja pedagoogid lisaks Aqva Spa Veekeskuse kinkekaartidele ka Viking Line kinkekaardi tunnustuseks aktiivsuse eest," lisab koolikonkursi projektijuht Kadi Fedoritš.

Neljapäeval, 26. aprillil kell 11.00 tunnustatakse Rakvere Aqva Spa kohvikus „Arabella“ ka konkursi aktiivsemaid koole ehk Ööjooksu tegijad 2012. aastal.

Selle aasta „Ööjooksu Tegija“ selgub konkursile registreerunud 16 Lääne-Virumaa kooli vahel. Osaluse registreerisid Haljala, Rakvere, Vinni-Pajusti, Tapa, Tapa Vene ja Kadrina Gümnaasiumid. Konkurentsis on ka Rakvere Täiskasvanute Gümnaasium, Kunda Ühisgümnaasium, Rakvere Reaalgümnaasium ning Rakvere Ametikool. Veel ka Võsu, Roela ja Põlula Põhikoolid ning Vasta ja Lehtse koolid. Külalisena sel aastal veel Rakvere Esteetika ja Tantsukool.

Lääne-Viru maakonna koolidele (põhikoolid ja gümnaasiumid) suunatud konkurss „Ööjooksu Tegija“ 2012 toimus 26. märtsist kuni 2. aprillini. Eelmisel aastal avaldas konkursi korras viiekilomeetrisel distantsil osalemiseks soovi 116 last maakonna koolidest ja „Ööjooksu Tegija“ tiitli pälvis Rakvere Reaalgümnaasium, kust registreerus Ööjooksule 81 inimest.

Kokku on oma märkmikusse 8. juuni peale suurelt kirjutanud "Eesti Ööjooks" juba rohkem kui 3200 inimest, 67 % neist naised ja 22 % mehed. Koolikonkursi läbiviimisele panid õla alla Ööjooksu toetajad ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liit.

Tagasi üles