Ööjooks arvati Eesti Linnajooksud rahvaspordisarja

Ööjooksu eestvedaja Marko Torm.

FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Eesti Olümpiakomitee egiidi all alustav uus liikumisharrastusüritus Eesti Linnajooksud liidab kuus Eesti suuremat linnajooksu ühiseks võistlussarjaks, millest suure tõenäosusega kujuneb juba algaval hooajal Eesti suurim rahvaspordisari, haarates kaasa ligi 30 000 liikumisharrastajat.

Eesti Linnajooksude sarja kuuluvad 2012. aastal 2. juunil Tartus toimuv PAF Tartu Olümpiajooks, 8. juunil Rakveres toimuv Eesti Ööjooks. Lisaks ka 11. augustil Narva linnas läbiviidav Narva Energiajooks ning 2. septembril Pärnus toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks. Kaasatud on ka 9. septembril Tallinas korraldatavad SEB Tallinna Maraton ja Sügisjooks ning 7. oktoobril Paides ja Türil toimuv Paide-Türi Rahvajooks, öeldakse Eesti Ööjooksu korraldustoimkonna pressiteates.

Uue jooksusarja loomisega soovitakse pakkuda jooksuharrastajaile lisamotivatsiooni terveks algavaks jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda. „See on suur tunnustus kogu maakonnale, ürituse vabatahtlikele, partneritele ja kindlasti toetajatele, et juba peale esimest toimumisaastat on Eesti Ööjooks tegemas jooksu ajalugu koos tõeliselt suurte jooksudega," sõnas Eesti Ööjooksu korraldustoimkonna juht Marko Torm, lisades, et terve inimene on väärtus ja kõige lihtsam viis terve olla on liikumine.

Eesti Olümpiakomitee presidendi Mart Siimanni sõnul on sümboolne, et Londoni olümpia-aastal luuakse uus liikumisharrastuse sari. Olümpiamängud on küll inimkonna suurim kultuuriüritus, kuid spordi ühiskondlik roll ei piirdu tippspordiga.  Sport kui elustiil, elurõõm, korralike inimeste kasvatamise vahend, väärikas vananemine – kõik see tasub väärtustamist.  Linnajooksude sari pakub selleks suurepärase võimaluse.

Eesti Linnajooksude suurtoetaja PAF Eesti esindaja olümpiapronks Allar Levandi tõdes, et kuna PAF annab kogu oma ettevõtlustulu heategevusse, siis on neil eriti hea meel toetada läbi linnajooksude sarja Eesti rahva tervist. Uus jooksusari loob stiimuleid nii tipptasemel jooksjatele kui harrastajatele.

Kõigil kuue osavõistluse pikkade distantside, ehk „KULDRAJA“ ja lühemate distantside, ehk „HÕBERAJA“ arvestuses kiirematele on välja pandud rahalised stipendiumid enam kui 10 000 euro väärtuses. Kõik, kes Eesti Linnajooksude sarjas „KULDRAJA“ läbivad, saavad autasuks jooksujalatsid Sportlandi Jooksupoest omal valikul ja tasuta osavõtu 2013. aasta linnajooksudest.

Kõik need tublid harrastajad, kes läbivad Eesti Linnajooksude kõik osavõistlustel vabalt valitud ajavõtuga distantsi, saavad auhinnaks Eesti olümpiakoondise Londoni olümpia fännisärgi ja nende vahel loositakse välja viis täiskomplekti jooksuvarustust Sportlandilt.

Eesti Linnajooksude sari algab 2. juunil Tartus toimuva PAF Tartu Olümpiajooksuga, kuhu saab registreerida internetiaadressil www.jooks.ee 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles