Virumaa lasteaednikud turgutasid linnuses vaimu

Rõõmsat meelt ja lusti jagus Virumaa lasteaednike loomelaagrisse tulnuile kuhjaga - selleaastasel korraldajal, eralasteaia Kaur meeskonnal oli üritus hästi läbi mõeldud ja tegevusetust kannatada ei tulnud. Korraldajate rõõmuks ei saanud nuriseda ka osavõtjate puuduse üle.

FOTO: Arvet Mägi

Üks õige õpetaja on loominguline ja mõjub innustavalt ka lastele! Sellist tõde kuulutati kolmapäeval Rakvere linnuses aset leidnud traditsioonilisel Lääne-Viru lasteaednike loomelaagri avamisel.Kogu ettevõtmine kandis sel korral pealkirja “Salapärane retk mineviku radadel” ning toimus järjekorras juba 15. korda. Selleaastast üritust korraldas Rakveres asuv eralasteaed Kaur. Lasteaia juhataja Ülle Jakobsoni peetud avakõnes selgus, et alguses vähese külastajate arvuga üritus on praeguseks kasvanud märksa innukama külastajate huviga suureks ettevõtmiseks.

Suhteliselt jahedast ilmast hoolimata olid loomelaagrisse saabunud rõõmsatujulised, varustatud ilmastikukindlate rõivaste ning piknikutekkidega. Piknikut, tõsi küll, peeti alles ürituse teises pooles.

Pärast loomelaagri lipu pidulikku heiskamist said kõik nautida kvaliteetset vanamuusikaansambli kontserti, teha pooleteisetunnise retke linnuses ning rahvamuusika saatel piknikut pidada.

Ülle Jakobsoni sõnul on selline üritus tore traditsioon, mis aitab mõnusas õhkkonnas vaimule veel viimast turgutust anda. Kuna lasteaedniku oluliseks eelduseks on olla kreatiivseks eeskujuks lasteaiakasvandikele, saavad Virumaa lasteaedade töötajad suve lõpus loomelaagris loomingulisi meeli ergutada ning valmistuda algavaks sügistalveks.

Tagasi üles