E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Erich Petrovits asub Jõhvi spordikeskuse etteotsa

Erich Petrovits asub Jõhvi spordikeskuse etteotsa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Erich Petrovits.
Erich Petrovits. Foto: Tairo Lutter / Virumaa Teataja

Üle kuue aasta Rakvere spordikeskust juhtinud Erich Petrovits, kes erimeelsuste tõttu linnavõimudega eelmisel nädalal ameti maha pani, võitis konkursi äsja loodud Jõhvi spordikeskuse direktori ametikohale ja siirdub tööle naabermaakonda, kirjutab Põhjarannik.

Jõhvi vallavanema Tauno Võhmari sõnul uuris ta enne Petrovitsi kasuks otsustamist põhjalikult ka tema tausta. “Need Rakveres tekkinud erimeelsused on suuresti poliitilist laadi. Tema kasuks rääkisid aga ilmselgelt selle valdkonna väga hea tundmine, kogemused ning tohutu kontaktide võrgustik teiste oluliste spordiinimestega,” rääkis ta.

Võhmar ütles, et Petrovitsil tuleb hakata Jõhvis tegema sisuliselt sedasama, mida Rakveres – tuleb hallata ja majandada vallale kuuluvaid spordibaase, millest suurim on spordihall, korraldada üritusi ja teha koostööd kohalike spordiklubidega.

“Kuna kavandame lähitulevikus mitme uue spordiobjekti rajamist, nagu jäähall, ujula, staadion ja terviserada pargis, siis ootan, et just tema on see inimene, kes hakkab tegelema ka nende investeeringutega,” sõnas Võhmar, kes kavatseb veebruaris koos Petrovitsiga käia Soomes Lappeenrantas vaatamas, kuidas seal jäähall ja ujula koos toimivad.

Petrovitsi sõnul on Jõhvis spordielu eestvedamine temale põnev väljakutse, kuna paljusid asju, mis Rakveres on nüüd olemas, tuleb siin alles hakata looma.

“Aga see on minule huvitav töö ja usun, et seejuures tulevad kasuks ka need “failid”, mis on mu pähe talletunud eelnevate aastate jooksul samalaadset tööd tehes,” sõnas Petrovits, kes lisas, et loodab saada ühele lainele ka Ida-Viru spordielu eestvedajatega, kellest mitmeid teab ta juba aastaid.

Ida-Virumaa spordiliidu esimehe Rene Kundla arvates tuleb Petrovitsi asumine Jõhvi spordikeskuse juhiks kasuks kogu maakonna spordielule. “Selliste kogemustega inimese tulek siia on kindlasti positiivne,” arvas ta.

Võhmar tunnistas, et Petrovitsiga kokkuleppele saamiseks tuli kõvasti kaubelda, sest tema palgasoov oli suurem, kui vallavalitsus oli kavandanud. “Leppisime kokku, et selle saavutamiseks peab spordikeskus suurendama oma tulusid,” lausus Võhmar.

Märksõnad
Tagasi üles