Ühispöördumine ⟩ Olukord on kriitiline Lääne-Virumaal on koroonaviirusega nakatunud isikute arv alates veebruari algusest peaaegu viiekordistunud. Terviseameti Ida regiooni juht Marje Muusikus, Rakvere linnapea Triin Varek, Rakvere haigla juht Ain Suurkaev, VIROL-i juht Einar Vallbaum, Ida prefekt Tarvo Kruup ja Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmann pöörduvad kõigi Lääne-Virumaa inimeste ning asutuste/ettevõtete poole üleskutsega: käitume kõik väga vastutustundlikult ja aitame Lääne-Virumaal tänasest kriitilisest olukorrast välja tulla.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Ilma viha ja eelistuseta Pealkirjas sisalduvat mõtet on kasutanud rooma ajaloolane Tacitus, kes olevat püüdnud ajalugu kirjutada erapooletult. Seega ei ole ütluses sine ira et studio kübetki uut või ootamatut. Ent sisult on lendlause alati kordamist väärt. Selle võiks koguni praegu kuulutada tarkuse kõrval teiseks kullakoormaks. Niinimetatud väikese inimesena mõtlen keerulistel tundidel selle üle peaaegu kogu vaba aja, isegi unetutel öödel, kui seina taga köhib haige hingeline.
Vaade: kas me elame wifita? (2) Sattusin möödunud nädalal nooremate kolleegidega arutama, kuidas küll on võimalik praeguses olukorras suhteid luua ja armastust leida. Ise olen baariajastu inimene ning põhilised tutvumised ja kokkusaamised käisid ikka valju muusika keskel sumisevas rahvamassis. Praegu baari minna ei tohi, ei saagi, need on kinni. Jäävad vaid internetikeskkonnad, aga samas ei tohiks võõra inimesega justkui kokku ka saada, teadusnõukoda ei luba. Jube keeruline olukord.
Hea avalik ruum Viimaste aastate jooksul on Eestis projekti “Hea avalik ruum” Euroopa rahade toel ümber kujundatud paljude suuremate ja väiksemate linnade keskus. Selle projekti jätkuna planeeritakse “head avalikku ruumi” ka Tapa linnas. Tapa valla kodulehel on linnakujundajate viimased mõtted Tapa linna rahvale vaatamiseks ja hindamiseks juba mõnda aega väljas olnud. Aga seda, et täidetud oleks seletuskirjas antud lubadust Tapa linna elanike märkustega arvestada, on selle projekti juures küll keeruline välja lugeda.
Tagasi üles
Back