Tartu maratoni esikolmekümnes finišeerisid kaks läänevirulast

Raido Ränkel.
Raido Ränkel. Foto: Liis Treimann/Postimees

Täna sõitsid Eesti suurim suusasündmusel 42. Tartu maratonli Otepäält Elvasse esikolmekümnesse kaks meie maakonna suusatajat - 18ndana finišeeris Raido Ränkel ja 26. postisoonil Timo Simonlatser. Maratoni võit läks Norrasse.

Sõidule oli end kirja pannud kokku 8517 suusasõpra. Nii suurt startijate numbrit nägime maratonil viimati rohkem kui 25 aastat tagasi.

Finišiheitluses asusid pool kilomeetrit enne lõpujoont etteotsa norrakad. Esimesena jõudis üle finisijoone Simen Haakon Oestensen. Võitja aeg 2.45.02. Talle kaotas sekundiga teiseks tulnud Joergen Brink Rootsist. Kolmas oli Anders Aukland. Parima eestlasena saavutas 11. koha Viljandi suusaklubi mees Algo Kärp.

Parima koha naiste arvestuses saavutas üldjärjestuses 42. positsioonil üle finišijoone libisenud Sandra Hansson Rootsist.

Konstantin Glavatskikh (Venemaa) 2:45:06.9

Pärast finisit ütles eestlaste parim Algo Kärp, et ta pole sõiduga rahul ning oodanuks kõrgemat tempot. Viimase kilomeetrini oli kõik hästi, siis seejärel läks tempo nii kiireks, et parimatel enam kannul püsida ei suutnud. Tunne oli Kärbil enda kinnitusel hea ning sõit lihtne.

Üldarvestuses tuli neljandaks Eesti parim naine Tatjana mannimaa, kes lõpetas üldjärjestuses 160. kohal. Mannimaa leidis pärast sõitu, et lootis tulla esikolmikusse, kuid suuskade määrimine ei õnnestunud kõige paremini.