Ööjooks lummas tuhandeid jooksusõpru

Rakveres kolmandat korda peetud rahva tõelisel jooksupeol - Eesti Ööjooksul - oli 21,1 km pikkusel poolmaratoni distantsil 1202 startinud hulgas ajaga 1:06.21 kiireim tänavuse hooaja edukaim pikamaajooksja Roman Fosti (Stamina Arcotransport Team).

Teise koha sai vaid mõned sajandiksekundid hiljem finišeerinud Viljar Vallimäe (Sportkeskus.ee), kes kahel varasemal ööjooksul sel distantsil trooninud. Kolmas oli Sergei Tšerepannikov (aeg 1:06.39) Stamina Arcotransport Teamist.
Naistest võitis poolmaratonil nii nagu mullugi esikoha külalisvõistleja Natalia Sokolova Venemaalt. Ta läbis distantsi ajaga 1:18.17. Teisena lõpetas Olga Andrejeva (Stamina Arcotransport Team) isikliku rekordiga 1:19.24, kolmanda koha sai ajaga 1:23.28 Lily Luik Tartu Ülikooli akadeemilisest spordiklubist (TÜ ASK).
10 km rajale läks 1966 jooksjat ning esimesena ületas neist lõpujoone Kenny Kivikas (TÜASK), kes läbis raja ajaga 32.25. Teise koha sai Heinar Vaine (VAK Staier, 32.37), kolmandaks tuli Alexey Markov (TÜASK, 33.05).
Naiste 10 km jooksus oli kiireim Julia Bulina (KJK Kalev Sillamäe) ajaga 37.42. Teise ja kolmanda koha said läänevirulased: Kelly Nevolihhin (Rakvere KJK ViKe,) oli ajaga 39.12 teine ja Kelli Floren (KF Suusaklubi) ajaga 40.46 kolmas.

Kõige viimasena stardi saanud 5 km jooksjatest jõudsid finišisse esimestena Rakvere kergejõustikuklubi ViKe noored tublid pikamaajooksjad Risto Põlluste ja Taavi Kilki.
“Väga mõnus oli linnatänavatel joosta, inimesed ergutasid raja ääres ja elasid kaasa. Igati vahva jooks ja hästi korraldatud, kindlasti tuleme aasta pärast jälle starti,” tunnistasid Eesti Ööjooksul esimest korda osalenud Taavi Kilki ja Risto Põlluste. Väljendades ühtlasi kõigi ligi 8500 jooksja arvamust sellest erilisest rahva jooksupeost.
Lääne-Virumaa spordirahva esindajatena olid Ööjooksul kergejõustiklaste kõrval lippamas Rakvere Tarva kollastes särkides jalgpallurid, Tarva korvpallimeeskonna pallurid, orienteerujad, tennisemängijad, lauatennisistid jt.