P, 10.12.2023

Eesti saab uue tähtpäevana vanavanemate päeva

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vanavanemate päeva eesmärk on tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest.
Vanavanemate päeva eesmärk on tänada ning avaldada austust vanavanematele laste ja lastelaste kasvatamise, jagatud hoole ning armastuse eest. Foto: AFP / Scanpix

Valitsus toetas neljapäevasel istungil ettepanekut võtta uue tähtpäevana kasutusele vanavanemate päeva septembrikuu teisel pühapäeval.


Pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seaduse eelnõu algatas valitsuse pressibüroo teatel Erakonna Eestimaa Rohelised fraktsioon.

Algatajad loodavad, et päeva tähistamine aitab järeltulevatel põlvedel teadvustada, millist tugevust, teadmisi ja elutarkust vanavanemad pakkuda suudavad.

See omakorda aitab tihendada põlvkondadevahelist suhet. Samuti oleks vastava päeva sätestamine riikliku tähtpäevana asjakohane austusavaldus riigi poolt.

Vanavanemate päeva tähistatakse ka mujal maailmas riikliku tähtpäevana või rahvuspühana - näiteks USA-s ja Kanadas.

See päev sai alguse Lääne-Virginia koduperenaisest Marian Mquadest, kelle eesmärk oli eelkõige avaldada toetust üksikutele vanuritele hoolde- ja vanadekodudes. Oktoobri esimesel pühapäeval peetakse vanavanemate päeva ka Inglismaal ja Prantsusmaal.

Eestis korraldatakse vanavanemate päeva juba mitmetes koolides-lasteaedades ning valdades ja linnades.

Päeva läbiviimist on haridus- ja kasvatusasutustele soovitanud ka haridus- ja teadusministeerium.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles