Rakvere laululavale plaanitakse purikatust

Andres Pulver
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vallimäel asuva laululava esine org kaetakse tulevikus purikatusega, mis muudab Rakvere vallimäe Eesti suurimaks ilmast sõltumatuks kontserdipaigaks.
Vallimäel asuva laululava esine org kaetakse tulevikus purikatusega, mis muudab Rakvere vallimäe Eesti suurimaks ilmast sõltumatuks kontserdipaigaks. Foto: eskiis

Rakvere linnavolikogu ametist lahkunud koosseis võttis oma viimasel istungil vastu mitu olulist tulevikku suunatud otsust, millest tähtsaim on linna üldplaneeringu kehtestamine.

Rakvere linnavolikogu eelmine koosseis lõpetas oma töö mitme tulevikku suunatud olulise otsusega, millest kaalukaim on kahtlemata Rakvere linna üldplaneeringu kehtestamine.


Lisaks otsustas volikogu tagada Pika tänava ja vallimäe rekonstrueerimisprojekti kaasfinantseerimise kuni 8,9 miljoni krooni ja Lennuvälja tööstusala infrastruktuuri arendusprojekti kaasfinantseerimise kuni 3,8 miljoni krooni ulatuses.
Üldplaneering valmis
Rakvere linna üldplaneeringu kallal on vaeva nähtud aastaid, lõpuks sai see mahukas dokument valmis ja volikogu liikmed võisid üksmeelselt selle heaks kiita.
Linnaarhitekt Raul Järg selgitas, et üldplaneering on linna tulevikuvisioon.
Päris valutult üldplaneeringu kehtestamine siiski ei läinud, sest keskkonnaamet ei olnud nõus üldplaneeringus ette nähtud Soolikaoja avamisega. "Nende väitel ei olnud see piisavalt põhjendatud," ütles Raul Järg.
Linnavalitsus otsustas Soolikaoja avamise üldplaneeringust välja jätta ja tegelda sellega eraldi planeeringute raames.
Volikogu kehtestas detailplaneeringu sõna otseses mõttes viimasel hetkel, kaks päeva enne valimisi. "Tõllad hakkavad juba kõrvitsateks muutuma," meenutas Raul Järg muinasjuttu Tuhkatriinust.
Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami ütles, et üldplaneeringut kehtestades annab vana volikogu uuele selge aluse, mille põhjal alustatud detailplaneeringutesse suhtuda.
"Planeerimisseaduse kohaselt peab uus volikogu kahe kuu jooksul kõik kehtivad detailplaneeringud üle vaatama," selgitas Juhkami.
Raul Järgi sõnul on seni Rakveres kõik detailplaneeringud ülevaatamise käigus kehtima jäetud, kuid pärast üldplaneeringu vastuvõtmist ei pruugi see enam nii olla.
Suured projektid
Kaheks suureks arendusprojektiks taotleb Rakvere linn raha Euroopa Liidu piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist. Mingit garantiid raha saamiseks ei ole, kuid linnapea Andres Jaadla väitel on lootused päris kõrgel. Kümneid miljoneid kroone maksvate projektide rahastamiseks loodetakse lõviosa saada Euroopa Liidult, linna omafinantseering, milleks volikogu garantii andis, jääb 15% piiresse.
Pika tänava ja vallimäe rekonstrueerimisprojekti käigus on kavas anda Pikale tänavale Tõusu ja Tallinna tänava vahelisel lõigul väärikam väljanägemine. Abilinnapea Ain Suurkaev rääkis, et tänav on kavas katta kiviparketiga ja tänavavalgustid asendada vanalinna sobilikumatega.
Vallimäele rajatakse teid ja parklaid ning kaetakse laululava esine org purikatusega. "See muudab Rakvere vallimäe Eesti suurimaks ilmast sõltumatuks kontserdipaigaks," lausus Andres Jaadla.
Raul Järgi sõnul olid muinsuskaitsjad esialgu küll purikatuse rajamise vastu, kuid kui eskiisid olid valmis ja muinsuskaitse juhid tulid Tallinnast ise Rakveresse vallimäge vaatama, asendus vastuseis üpris ruttu hoopis poolehoiuga.
Lennuvälja infrastruktuuri arendusprojekt näeb ette vee- ja kanalisatsioonitorustiku rajamist teede alla (Arkna teelt ja Võidu tänavalt veepuhastusjaama juurde viivad teed) ja nende teede kordategemist.
Lisaks on Andres Jaadla sõnul selle projekti raames võimalik viia lennuraja asukoht vastavusse kehtivate detailplaneeringutega. Lennurada tuleb nihutada mõnikümmend meetrit praegusest asukohast.

Märksõnad

Tagasi üles