N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maanteeamet kutsub lähedasi särama panema

Virumaa Teataja
Facebook Twitter
Comments
Foto on illustratiivne
Foto on illustratiivne Foto: Postimees

Esmaspäeval, 26. oktoobril alustas Maanteeamet koostöös Politseiametiga helkuri kandmise olulisust selgitava liiklusohutuskampaaniaga "Pane need, kellest hoolid, pimedal ajal särama!".Kampaania eesmärk on jätkuvalt inimestele südamele panna helkuri kasutamise vajalikkust


ning sellega ennetada pimedas jalakäijate- ja jalgratturitega juhtuvaid liiklusõnnetusi.

Käesoleva aasta meediakampaania kutsub inimesi üles hoolima oma lähedastest, kinkides neile helkuri.

Liiklusõnnetuste ennetamiseks on Maanteeamet Politseiametile andnud 80 000 helkurit, mida jagatakse liiklusjärelevalve korras politsei patrullautodest pimeda ajal asulavälisel teel
ohusituatsioonis olevatele jalakäijatele.

Meediakampaania algus on ajastatud talvisele kellaajale üleminekuga 25. oktoobril, mil päike loojub juba kell 16.40.

Liiklusõnnetuste statistika põhjal saab väita, et sügis- ja talvekuud on varastel õhtutundidel saabuva ja suure osa ööpäevast katva pimeda aja tõttu liikluses osalevatele jalakäijatele ja jalgratturitele kõige riskantsemad.

Käesoleva aasta 10 kuu jooksul on asulavälisel teel pimeda ajal vigastada saanud 18 ning hukkunud 3 jalakäijat. 2007. aastal hukkus asulavälisel teel pimeda ajal 12 jalakäijat, 2008. aastal oli hukkunuid 17.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles