Motomeestel jäi seljataha edukas suvi

Viru-Nigula krossisõitjad Gert Gordejev ja Keit Kivaste.
Viru-Nigula krossisõitjad Gert Gordejev ja Keit Kivaste. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Lõppenud motokrossihooajal enim silma paistnud sportlaste tunnustamise pidu peetakse 28. novembril Tallinnas, Lääne-Virumaalt läheb Eesti MV ja karikavõistluste auhindu vastu võtma kümme meest.

Eesti motokrossi karikavõistluste kokkuvõttes võitis Lääne-Virumaa tsiklimeestest MX2 klassis esikoha mullu juunioride Euroopa meistriks kroonitud Haljala valla sportlane Kristjan Rätsep. Kaksikvõidu kindlustas teise kohaga Indrek Mägi Väike-Maarjast. MX1 klasssi sai Indrek Mägi kaheksanda koha.

Kolmanda koha karikale sõitis soolotsiklite 85 masinaklassi kokkuvõttes Sõmerult pärit krossisõitja Marnet Polski, kolmas koht tuli Lääne-Virumaale veel külgkorviga mootorrataste klassis, selle saavutasid Viru-Nigula tsiklimehed Gert Gordejev ja Keit Kivaste. Sama ekipaaž tuli Tridens Eesti meistrivõistluste kokkuvõttes ka Eesti meistriks.

Rahvuste krossilt viies koht

Võisteldes augustikuus Kiviõlis peetud Eesti motospordiaasta tippsündmusel, külgkorviga krossitsiklite maailmameistrivõistluse etapil, sõitsid Gordejev-Kivaste Eesti meeskondadest parimana välja 12. koha.

Septembrikuus Saksamaal Jaueri rajal peetud Euroopa Rahvuste krossilt toodi Eesti koondisega koju viies koht. Seejuures tegi meeskond Gordejev-Kivaste kolmest Eestit esindanud tsiklipaarist parima tulemuse, mahtudes mõlemas sõidus esikümnesse vastavalt 10. ja 7. kohaga.

Tsiklisõitjatest napsas Eesti MV medali - hõbeda - veel Kristjan Rätsep MX2 klassis. Väike-Maarjast pärit "soomlane" Harri Kullas oli selles masinaklassis viies, Indrek Mägi kuues, lõppenud suvel MX2 klassis Euroopa juunioride krossisõidu meistriks tulnud Priit Rätsep üheksas.

Eesti MV Open klassis oli Harri Kullas teine, Kristjan Rätsep kolmas ning Indrek Mägi kümnes. Seenioride klassis mahtus esikolmikusse pronksikohale Väike-Maarjast pärit Tõnu Lill, noorte 85 masinaklassis sai Marnet Polski viienda koha, quadracer'ite konkurentsis oli Väike-Maarja noormees Hendrik Õunapuu kaheksas.

Kestussõidu Eesti MV ja karikavõistlused jõudsid lõpule Mõedaka krossirajal viimase osavõistlusega, mille korraldasid Rägavere valla toetusel Rägavere valla huviklubi ja AV Motors Rakvere üheskoos.

Neli karikat kestussõitjatele

Kodusel jõuproovil võitis Lääne-Virumaa motomeestest ATV 1000 klassis esikoha Aimar Välba AV Motorsist, tema klubikaaslane Alar Kulp oli viies. Kogu sarja kokkuvõttes tuli aga karikavõitjaks AV Motorsi sõitja Siim Vaide, Aimar Välba oli kolmas, Alar Kulp neljas, Koit Komp (AV Motors) kümnes.

Väiksema võimsusega masinatel ATV 700 klassis tuli viimasel etapil võitjaks Meelis Järv (AV Motors), Andro Pärlin oli neljas, Alek Aart (AV Motors) kuues. Karikasarja kokkuvõttes sai teise koha karika rakverlane Jaan Margus, kolmas koht kuulus Meelis Järvele, Alek Aart oli üheksas.

Quadracer'ite kestussõidus mahtus hooaja kokkuvõttes esikümnesse Tapalt pärit Rando Lannusalu, kes oli seitsmes. Quadid 100 klassis oli läänevirulastest Artur Hussar neljas, Marckus-Henry Margus viies.

Eesti MV arvestusse läinud soolomootorrataste kestussõidus tegi Mõedakal kaasa Priit Rätsep (Kunda motoklubi), kes juhtis võistlust kindlalt viimase ringi viimaste meetriteni, siis oli mootorratta rikke tõttu sunnitud endast mööda laskma Toivo Niko­pen­siuse. E2 klassis tuli Priit Rätsep aga võitjaks.

Esikoha võitis soolomootorrataste kestussõidu noorte 85 masinaklassis Marnet Polski, meistrivõistluste arvestuses kuulus talle kuldmedal.

E1 klassis oli Sander Lõhmus (Kunda MK) Mõedaka etapil viies, E3 klassis sai AV Motorsi sõidumees Marko Kivivare viienda koha.