Eesti idapiiril püsib pikk veokite järjekord

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Idapiiril on jälle pikk veokite järjekord.
Idapiiril on jälle pikk veokite järjekord. Foto: TEET SUUR/VIRUMAA TEATAJA

Maksu- ja tolliameti andmetel püsivad Eesti idapiiril pikad veokite järjekorrad, Narvas tuleb piiriületust oodata ligi kolm ööpäeva. Narvas ootas laupäeva hommikul järjekorras 205 veokit ning Venemaale pääsu tuli oodata 70 tundi.


Veidi parem on olukord Koidula ja Luhamaa piiripunktis, kus ootab Venemaale pääsu vastavalt 35 ja 66 veokit. Piiriületuseks kulub Koidulas hinnanguliselt 24 ja Luhamaal 40 tundi.Veokijärjekorrad Eesti, Soome ja Läti piiril Venemaaga tekkisid 2006. aasta suvel, kui toonane riigipea Vladimir Putin nõudis tolli tõhusamat tööd. Järjekorrad on seejärel kord vähenenud, kord kasvanud. 2006. aasta augustis ja novembris seisis Narvas enam kui 500 veokit. Sel ajal tuli piiriületust oodata üle nädala ning juhid korraldasid protestiaktsioone.Venemaa on nii piiririikidele kui ka Euroopa Liidule korduvalt lubanud olukorda parandada, kuid pole seda suutnud.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles