Favoriidid jätkavad korvpalli karikasarjas võidukalt

Tänavustel korvpalli karikavõistlusyel poolfinaali jõudnud Simuna Ivax (punases) võib vastaseks saada Väike-Maarja ReinPauli (kollases), kellega kevadel madistati Simuna spordihoones Lääne-Virumaa meistritiitli pärast. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Lääne-Virumaa meeste korvpalli karikavõistlustel selgus sPORTKUNDA/Hulja kõrval teine poolfinalist, kelleks on Väike-Maarja päästekooli võistkonnast tulemusega 88:71 jagu saanud Simuna Ivax.

Simuna Ivaxile ei tulnud võit maakonna meistrivõistluste esiliiga tänavuse suursoosiku üle kergelt, sest poolajaks juhiti 40:34 ja otsustavat neljandat veerandaega alustati vaid neljapunktilises 56:52 eduseisus. Kordusmängust päästjad loobusid.

Poolfinaalis ootab Ivaxit esiliigas heitleva BBP Company ja meistriliigasse kuuluva Väike-Maarja ReinPauli vastasseisu võitja. Esialgu pole nende vahel jõutud veel mänguaegu kokku leppida.

Väike-Maarja ReinPauli kaks veerandfinaalmängu teise meistriliiga võistkonna Raha24.ee/MHV Consult vastu andsid kaks eriilmelist resultaati: esimene lõppes nende kasuks Rakveres 102:78 ja teine Väike-Maarjas 66:65.
Viimases matšis tegutsesid mõlema poole pallurid säästlikult, et jätta jõuvarusid ka liigamängudeks.

"Rahameestel" tekkis seeläbi pisike võidušanss, mis siiski kasutamata jäi, sest viimastel sekunditel eksiti lähiviskel.
Võitjate kasuks viskasid Raimu Saaremaa ja Rivo Täheste võrdselt 14 punkti, kaotajatele Timo Kark 17 ja Silver Ramul 15 punkti.

Karikatabeli ülemises pooles ootab sPORTKUNDA/Hulja endiselt poolfinaalis vastast meistriliiga võistkondade paarist Tamsalu Los Toros/Agrovarustus - ETR-Builder/Hulja/KÜG.

Kui kundalased lootsid võib-olla siit salamisi linnasisest poolfinaali, siis tundub, et reaalseid jõuvahekordi arvestades seda ikkagi ei pruugi juhtuda.
Tamsalulased kallutasid veerandfinaali esimese mängu läinud esmaspäeval enda kasuks 62:41 (poolaeg 22:14).

Peamiselt viiele mehele toetunud "härgade" resultatiivsemad olid Livar Liblik 18, Rainis Tiits 15 ja Algis Liblik 14 punktiga. Ühtlaselt rassinud Kunda meeskonna heaks panustas Rando Kozlov 9 punkti.

Lääne-Virumaa karikavõistluste poolfinalistid selguvad hiljemalt 6. detsembriks ja finalistid sama kuu 20. päevaks.

Karikafinaal peetakse Rakvere spordihallis 23. detsembril kell 19.