Tarbija: taksofone jääb järjest vähemaks

Taksofon.

FOTO: Elmo Riig / Sakala.


Lääne-Virumaal nagu mujalgi Eestis on ühiskasutatavate kaarditaksofonide arv järjest vähenenud ja väheneb veelgi, aga sotsiaalobjektidele jäävad need siiski alles.


Lääne-Virumaal on praegu alles 26 kaarditaksofoni, millest 13 paikneb Rakveres, seitse Tapal ja ülejäänud väiksemates kohtades. Ilmselt jääb neid peagi aga veel vähemaks.


Taksofone haldava aktsiaseltsi Elion Ettevõtted avalike suhete juht Lilian Viirma ütles, et taksofone demonteeritakse vastavalt sellele, kui palju konkreetset taksofoni kasutatakse.

"Lähtutakse lihtsast põhimõttest: need taksofonid, millest kõnesid võetakse, jäävad. Samuti jäävad taksofonid alles sotsiaalobjektidele, nagu on haiglad, vanadekodud, polikliinikud, reisiterminalidesse, lennujaama ja teistesse strateegiliselt olulistesse kohtadesse. Nendes kohtades ei ole taksofoniäri Elionile kasumlik, kuid mõistame, et taksofonid on hetkel siiski vajalikud," rääkis Lilian Viirma.

Põhjus, miks taksofone järjest maha monteeritakse, on see, et taksofonidest võetud kõnede arv väheneb. Seda omakorda põhjustab kasvav mobiilsideäri.

Viirma sõnul ei ole Lääne-Virumaal konkreetset plaani, kuhu ja kui kauaks kaarditaksofonid jätta. "Jälgime, kui palju mingit aparaati kasutatakse, ja teeme otsuseid jooksvalt," ütles ta.

Võrreldes näiteks Järvamaaga, kus on üheksa taksofoni, ja Viljandimaaga, kus neid on kaheksa, on Lääne-Virumaal aparaate päris palju.

Tagasi üles