Kohus karistas postkontorit röövinud noormehi

Aaspere postkontoris toimus rööv mullu jaanuaris.

FOTO: Teet Suur

Viru maakohus mõistis teisipäeval süüdi kolm noormeest, kes röövisid tänavu talvel Lääne-Virumaal postkontorit.


Kohus karistas Markus Kuznetsovi (20) ning Margus Kütti (19) nägu varjates ja relva kasutades sooritatud röövi eest kaheaastase reaalse vangistusega.Siim Kukk (19) sai sama süüteo eest ühe aasta ja nelja kuu pikkuse tingimisi vangistuse poolteise aasta pikkuse katseajaga.

Prokurör nõudis Kuznetsovile ja Kütile kaheksa kuu võrra ning Kukele seitsme kuu võrra pikemat karistust.

Süüdistuse järgi panid Kukk, Kuznetsov ning Kütt kuriteo toime tänavu 8. jaanuari hommikul kella 10.30 ajal, kui tõmbasid pähe sukad ning sisenesid Lääne-Virumaal Haljala vallas Aaspere külas asuva AS-i Eesti Post kontorisse.

Noormehed ähvardasid naistöötajat püstolisarnase esemega ning röövisid lukustamata kassasahtlist punase plekk-karbi koos selles olnud 44 680 krooniga. Samuti said noormehed saagiks kaks telefoni stardikomplekti, mille väärtus oli kokku 79 krooni.

Politsei jõudis noormeeste tabamiseni 22. jaanuaril ning kohus võttis nad röövis kahtlustatuna vahi alla. Selgus, et tegemist oli Lääne-Virumaalt pärit meestega, kes olid varem kriminaalkorras karistamata.

Kohtueelse uurimise lõppedes esitas prokuratuur neile süüdistuse nägu varjates ja relva kasutades sooritatud röövimises, mille eest näeb karistusseadustik ette kuni 15-aastase vangistuse.

Tagasi üles