Lõpetasime edukalt Palmse mõisa arendusprojekti esimese järgu, mis läks maksma 20 miljonit krooni, millest 12 miljonit tasus EAS.
Palmsesse kalad ja linnud
Ehituse käigus rajati 1753. aasta projekti järgi barokne park, remonditi kavaleridemaja, parandati aedu, ehitati rataskaev ja endises linnaserehes valmis koolituskeskus.
Väljamakstud 20 miljonit krooni tähendab meile uuendatud mõisakompleksi, mille kõik suuremad hooned on korras, kuid tööd mõisas siiski jätkub.
Kokku oleme Virumaa Muuseumidesse seitsmeaastase ajaloo jooksul investeerinud üle 55 miljoni krooni ja sellest üle 40 miljoni Palmsesse.
Püsimaks vähegi sadulas, ei ole võimalik seista paigal, isegi siis, kui raha pole. Oleme püüdnud järjekindlalt ellu viia uuendusi.
Näiteks tulevad mõisa palmimajja lisaks huvitavatele taimedele ka kalad ja linnud. Rakvere linnuses valmisid eelmisel aastal ravitsejatuba, bordell ja alkeemialabor. Nukuetendust "Saabastega kass" mängiti üle 20 korra - ja lusti oli küllaga.
Uuel aastal tuleb välja nukuetendus "Vahva rätsep". Alkeemialabor muutub teatriks ja tipphooajal toimuvad etendused iga 40 minuti tagant.
Piinakambrist saab camera tortura ja seal hakatakse demonstreerima piinamist keskaegsel viisil, surmatoast danse macabre, kus tantsitakse surmatantsu, põrgust dantelik inferno, kus patustele ilmneb, mis neid ootab.
Taasluuakse mõõganäitus ja kehtima hakkab kord, et kogu aeg midagi juhtub.
Linnuse "loomaaed" täieneb hobustega, kes on olemuslikult alati linnuse juurde kuulunud.
Linnakodaniku majamuuseumis täiendatakse rätsepa, kingsepa ja pesuköögi näitusi. Töötoad alustavad oma tegevust juba linnapäevadest. Saab parandada saapaid, õmmelda ja pesta pesu moel, mis iseloomulik XX sajandi esimesele kolmandikule.
Näitustemaja alustab näitusi Rakvere teatri 70. sünnipäeva puhul väljapanekuga "Kes on Rakvere Teater", kus teatrit näidatakse Ülle Lichtfeldti, Üllar Saaremäe ja Toomas Suumanni kaudu.