Kuid need külad ei ole mõeldud vaid jaapanlastele, osa maid müüakse ka Skandinaavia ja Lääne-Euroopa inimestele. Niisuguse küla ehitab Jaapani ärimees välja ka Haapsalu lähedale.
Kokku on planeeritud Kadrina valda luua elamistingimused kuni viiesajale inimesele. “Aga nad ei ela seal aasta ringi, vaid kaks-kolm kuud ja lähevad siis Jaapanisse tagasi,” selgitab Kawabe.
Samamoodi nagu Eestis, on sellised puhketingimused Jaapani vanuritele ette valmistatud ka Kanadas, Uus-Meremaal, Havail, Filipiinidel, Malaisias.
Ida-Euroopa avastas Kawabe enda jaoks juba 14 aastat tagasi. “Algul olin huvitatud Poolast ja Ungarist, aga ma ei tundnud ennast seal hästi,” räägib Kawabe. “Kaheksa aasta eest aga leidsin ühelt turismimessilt Eesti ja siia tulles tundsin kohe, et see koht on õige.”
Kawabe sõnul on Eestis imeline loodus, sõbralikud inimesed ja sobivad vahemaad. “Tuttavad soovitasid algul mulle Pärnut, Haapsalut ja Narva-Jõesuud, kuid just sellel ajal oli müügis ka Kihlevere mõis ja ma otsustasin siia investeerida. Siin asuvad küllaltki lähedal Tallinn ja Rakvere oma kaubanduskeskuste, restoranide ja muude teenustega,” lisab Kawabe.
Kawabe on näidanud Kadrina vallas ostetud kinnistuid juba sadadele rahvuskaaslastele. Ta loodab, et esimesed jaapanlased saavad end Lääne-Virumaal sisse seada kolme aasta pärast.