Kuigi see ühinemine tema isiklike vaadetega ei sobi, peab ta ühinemist poliitiliselt siiski õigeks sammuks.
Tamm soovis oma sammuga jätta end otsustes vabaks, samas ei saa ta välistada tulevikus mõne teise erakonnaga liitumist.
“Tänane ühiskond on kahjuks ülepolitiseeritud ja väga palju asju hakkab liikuma alles siis, kui nende taga on poliitilised otsused, seetõttu ei saa ma öelda, et ma iialgi mõne parteiga ei liitu, kuid praegu olen ma oma otsustes vaba,” ütles Tamm, kes nimetas end ka mitte kõige paremaks parteisõduriks. “Ma pole kunagi sidunud oma maavanema tööd erakondliku kuuluvusega,” rõhutas ta.
Kohalikud poliitikud räägivad, et Tamm solvus kodupartei peale, sest teda ei valitud kevade hakul tagasi juhatusse. Tamm lükkab selle väite ümber: “Me läksime lahku sõpradena, mitte kivi taskus.”
Ka Res Publica Lääne-Virumaa piirkonna tegevjuht Kert Karus ütles, et see ei vasta tõele: “Kindlasti ei sundinud Tamme lahkumisavaldust esitama mingi tüli, riid ega solvumine.”
Res Publica Riigikogu fraktsiooni esimees, Tamme eelkäija maavanema kohal Marko Pomerants ütles, et parteis Tamme sammu tõttu mingit ärevust pole. “Võib-olla ta tõesti otsustas eralduda parteilisest tegevusest ja on valinud riigiametniku tee,” arutles Pomerants, välistamata siiski ülejooksmist mõnda teise erakonda.
Kert Karuse sõnul ei mõjuta Tamme samm ka tuleva aasta märtsis peetavaid Riigikogu valimisi, sest ta poleks niikuinii valimistel kandideerinud. “Meil on väga häid inimesi ja tekib tõsine diskussioon, kes üldse kandidaatide nimekirja pääsevad,” lausus Karus.