Kitsepiim on hea toiduaine, mis ravib allergiast, parandab seedimist ja tugevdab organismi,
rääkis kitsepidaja Urve Saar Rakveres Maaema messil.
Kitsepiim on hea toiduaine, mis ravib allergiast, parandab seedimist ja tugevdab organismi,
rääkis kitsepidaja Urve Saar Rakveres Maaema messil.
Maaema mess tõi kokku ettevõtjad, mittetulundusühingud ja huvilised, kes tulid ostma-müüma, näitama, arendamaks inimeste mõtteviisi looduslähedasemaks ja harmoonilisemaks.
Väljas ollakse üsna mitmesuguse kaubaga, osta saab näiteks naturaalset looduslikku seepi, ravimtaimi, kosmeetikat, põdralihast suitsuvorsti, poolvääriskive ja tooteid nendest ning palju muud.
Üks eksponent, kes teistest erines ning boksi juurde rahvast tõmbas, oli Harjumaal Väike-Suitsu kitsetalu pidav Urve Saar.
Klaas kitsepiima päevas
“Kitsepiimas leidub looduslikku antibiootikumi,” rääkis Urve Saar. Tema sõnul on soovitav kogus kitsepiima klaas päevas - puhastab organismi jääkainetest.
Lehmapiimale allergilised inimesed ei pea kitsepiima juues allergiat kartma. Kitsepiim on võrreldes lehmapiimaga viis korda paremini seeduv ning omastatav.
“Allergiliste laste vanemad on rahul, kui kitsepiima avastavad, haigused kaovad ning laps on terve,” ütles Urve Saar.
Lisaks enam kui poolesajapealisele kitsekarjale on Urve Saarel ka oma ravikabinet, abivajajaid on ta nõustanud juba kümme aastat.
Tema sõnul on abi saanud näiteks kõhukinnisuse, astma, suhkruhaiguse ja paljude teiste haiguste all kannatajad. “Salvid on aidanud neidki, keda haavandid juba 25-30 aastat vaevanud,” väidab ta. Salve valmistab Saar maarohtudest ja kitsepiimast.
Määrdeid on mitmeid: kollane määre peaks olema universaalne ning sobima lööbe, marrastuse, haudumise, nohu ja kätelõhede, valge jalalõhede puhul. Rohelist salvi on hea kasutada raskete haavandite, bronhiidi ja liigesepõletiku korral. Saar hoiatab, et tegu on loodusliku tootega ja seda peaks säilitama sügavkülmas, et see ei rikneks. Ternespiim, mida saadakse imetavatelt kitsedelt, sobib hästi immuunsüsteemi tugevdamiseks ning kurnatud organismi taastamiseks.
“Toodete säilitamiseks on mul kodus lausa kümme külmkappi, kus eraldi liha, salvid ja piim,” räägib kitsepidaja.
Raviomadustega lambavillased suvised ja talvised tekid, aluslinad ja madratsid, radikuliidivööd ning kaelapadjad on küll kopsaka hinnaga, kuid näevad välja tõesti kenad ning pehmed. Edasimüüja Sirje sõnul on meriinolamba villast tooted looduslähedased, soojad ega aja higistama. Neil on ka raviv toime, näiteks radikuliidi puhul.
Lisaks suurematele asjadele võib soetada Austraalia mägilammaste villast vesti, rullpadja, sussid ja beebikoti. Müüja räägib, et lambavillast tekile pole püüri ümber vajagi, kõige parem on magada just katteta patjade-tekkidega, mis pidid ka hoopis vähem määrduma kui riie.
Eeterlikud õlid hea lõhnaga
OÜ Vivasan pakkus tooteid, mis valmistatud ravimtaimede baasil. Saada oli ravikreeme, keha- ja juuksehooldusvahendeid, eeterlikke õlisid, toidulisandeid ja veel palju muud.
OÜ Vivasan tootekataloog nimetab toote eeliseks, et need ei sisalda hormoone, antibiootikume, konservante, ei tekita allergiat ega kõrvalnähtusid, neid saavad kasutada igas eas inimesed ning neid ei ole loomade peal testitud.
Edasimüüja, kes kaupa esitleb, räägib, et mitmed selle firma tooted on tal endal aidanud tervisehädadest vabaneda.
Samuti kinnitab naine, et paljud liituvad ketiga, et tooteid odavamalt saada.
Loodustooted maksavad päris palju - näiteks šampoonipudeli eest tuleb välja anda ligi sada krooni.
Üks firma kaubaartiklitest - eeterlikud õlid - lõhnavad tõesti hästi ning pole kahtlust, et on naturaalsed. Müüja kinnitab, et kuigi ta on lõhnade suhtes tundlik, need teda ei häiri: “Saan nuusutada isegi kadaka-, melissi-, eukalüptiõli ning teisi.” Õlisid manustatakse aktiivsel meetodil, näiteks veeauruna. Sobivad ka saunakerisele piserdamiseks.