Saada vihje

Eesti naisekandjad maailma tipus

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Sandra Kullas ja Margo Uusorg on äsja finišeerinud.
Sandra Kullas ja Margo Uusorg on äsja finišeerinud. Foto: Ekke Võhandu

Väike-Maarjas naisekandmise esivõistlustel esikoha saanud Margo Uusorg ning Sandra Kullas olid võitmatud ka maailmameistrivõistlustel Soomes.

Kui Läänemaa noormees kergejõustiklane Margo Uusorg on juba mitmekordne naisekandmise meister Eestis ja sel alal maailmameistergi, siis Väike-Maarjast pärit Sandra Kullas võistles esmakordselt.

Maailmameistrivõistlustel Soomes Sonkajärvil võtsid Margo Uusorg ja Sandra Kullas osa põhivõistlusest.

“Konkurents oli kahtlemata suurem kui Eestis, asjaosalisi oli Soomest, USAst, Iirimaalt, Saksamaalt, Uus-Meremaalt, Austraaliast,” rääkis Sandra Kullas.

Tema sõnul viis võidule Margo Uusorgi hea vorm ja kogemused. “Ta suutis mind enne võistlust hästi juhendada ja mina jõudsin hästi turjal püsida. Olin stabiilne ega takistanud Margo tööd,” lausus vastne maailmameister.

Kullase sõnul oli korraldus MMil super, seltskond meeldiv ja kõik hästi organiseeritud. “Hea tunde tekitas meie fänniklubi, kes Eestist kaasa tuli. Kokkuvõttes olid need neli päeva väga mõnusad,” ütles Kullas.

Lisaks Sandra Kullasele ja Margo Uusorgile tegid maailmameistrivõistlustel kaasa ka Madis Uusorg ja Inga Klauson, kes saavutasid teise koha. Nagu kodustel võistlustelgi, tuli Madis Uusorgil leppida venna paremusega.

Enne MMi tehti rannas trenni: “Margo jooksis, mina seljas. Tal on suured kogemused ja ta oskas mind täpselt suunata. Nii saingi selgeks, kuidas turjal olla, et mõlemad saavad rahulikult oma ülesannet täita,” kirjeldas Sandra Kullas ettevalmistusi võistlusteks.

Sandra Kullase sõnul ei ole kantava roll tegelikult üldse nii lihtne, kui paistab. “Just pärast veetakistust oli tunne, et ma lihtsalt ei jaksa enam. See oli Soomes palju pikem ja sügavam kui Eestis ja tegi tunde enne starti natuke kõhedaks,” meenutas ta.

Nagu teisedki spordialad nõuab naisekandmine head vormi ning kogemusi. Peab olema osav, kiire ja tugev. Kantava põhiülesandeks on hoida end selliselt, et ta kandjat võimalikult vähe segaks.

“Kaks nädalat enne võistlust Eestis tegi Margo ja minu ühine tuttav mulle ettepaneku naisekandmise esivõistlusest osa võtta. Peamine ettevalmistus seisnes kaalu alandamises. Aega oli kaks nädalat ja alla oli vaja võtta kuus kilogrammi, mispärast oligi minu põhitoiduks tatrapuder ja lillkapsas,” nentis Sandra Kullas. Lisaks dieedile jõi Kullas enne võistlusi suures koguses vett ning jooksis iga päev kuus kuni üheksa kilomeetrit.

Sandra Kullas armastab sporti ning on sellega tegelenud alates kaheteistkümnendast eluaastast. Kuus aastat tegeles ta suusatamisega, kuid kahjuks jäi see tervise tõttu katki. “Kevadel on plaanis omandada aeroobikatreeneritunnistus,” valgustas Kullas tulevikukava.

Sandra Kullas on pärit Väike-Maarjast, kus ta elas ja õppis põhikooli lõpuni.

Praegu elab kevadel gümnaasiumi lõpetanud neiu Tallinnas. “Käin Väike-Maarjas nii sageli, kui vähegi saan,” kinnitas Sandra Kullas.

Tagasi üles