Praegu koostab Eesti Paeliit Pandivere paekaarti, mis, nagu selle juurde kuuluvad andmebaasidki, tutvustavad paekarjääre ja vanu murdusid, samuti erinevate leiukohtade paekivi omadusi ning kasutamise valdkondi.
Ka näitab paekaart kätte võimalused vanadest murdudest ehitus- ja viimistluskivi kaevandamiseks või nende korrastamiseks turismiobjektiks.
Tombergi sõnul laiendatakse Pandivere paekaardiga hõlmatavat ala kogu Pandivere kõrgustikule. Kaardile kantakse paekiviga seotud temaatiline keskustevõrk: paemurrud ja karjäärid, kivitööstus, muuseumid, samuti turismitalud ning toitlustus- ja majutusasutused.
Tänaseks on valminud “Pandivere paekaart 2005. Pandivere paeriik. Lubjaahjud ja paekiviga paemurrud”, kus enam tähelepanu on pööratud paekivile kui loodusvarale: määratletud on maavara varud, maardlad ja paemurrud. Põhjalikumalt on analüüsitud ka tööstuspärandit.
Kaardile “Pandivere koostööpiirkond (Väike-Maarja, Rakke, Tamsalu ja Laekvere vald)” on kantud need lubjaahjud ja paemurrud, mis sellele piirkonnale on olulised: kokku 15 lubjaahju, 20 paemurdu ja 16 esinduslikumat paekivist ehitist.
Paas on Pandivere piirkonna üks tähtsamaid maavarasid. XVIII sajandi lõpuks oli peaaegu igas siinse piirkonna mõisas lubjaahi.
Esimesed lubjamördiga seotud paekivist ehitised Pandivere piirkonnas aga pärinevad juba XIV-XV sajandist. Nendeks olid linnused (Porkuni, Vao, Kiltsi) ning Simuna ja Väike-Maarja kirik.
Lubja tööstuslik tootmine algas 1877. aastal, tollal põletas kolmes suures maa-ahjus lupja Tamsalu mõisa omanik Uexküll. Paekivist on ehitatud sellised väljapaistvad ehitised nagu Porkuni mõis ning Muuga mõis ja tuulik.
Kohalik paekivi ehk paas on vajalik eelkõige hoonete püstitamiseks ja aia ilmestamiseks. Paekivist saab teha kiviaedu, basseinide ääriseid, lõkkeasemete aluseid ja välikaminaid. Selleks otstarbeks võib kasutada paemurrust lahti murtud kivi looduslikus olekus või ka paekive vanast kivihunnikust.